שְׁאֵלָה:
האם אוכל לחתוך חור בקורה 2 "x 8" שהוא פחות מ 1/3 מגובה הקורה, משאיר לפחות 2 "מעל ומתחת לחור, אך רוחב 10"?
user62190
2016-11-04 21:44:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ברצוני להפנות צינור אוויר בגודל 5 אינץ 'לצד השני של קומה שנייה בקומה השנייה בגודל 2 "x 8, כך שאוכל לפתוח את האוורור מהצלחת הבהלה. חור בגודל 5 אינץ 'דרך הקורה, אולם תהיתי אם זה אפשרי בשיטה הבאה. לפי הבנתי, אתה יכול לחתוך רק 1/3 מגובה הקורה ועליך להיות לפחות 2 אינץ 'מעל ומתחת לחור. האם זה בדרך כלל מקובל להציב מגף קצה צדדי על הצינור בגודל 5 "העובר ל 2-1 / 4" x 10 ", לחתוך חור סגלגל גדול מספיק כדי להכיל את 2-1 / 4" x 10 "ו להרים אותו בצד השני של הקורה עם פתח אוורור של קופסא בגודל 2-1 / 4 "x 10? זה ישאיר 2.5 ס"מ מעל ומתחת לחור. ואז הייתי סנדוויץ 'ברובד של 1/2" בין קורת אחות שנייה 2x8 ולהדביק ולברג כל שכבה (ולהבריג אם מומלץ). כמבחן כללי מאוד, חתכתי חור בגודל זה בקורה 2 "x8" x8 ', תמכתי בו בכל קצה והקפצתי עליו. אני מבין שזה לא באמת מבחן מבני קול, אבל רק רציתי לקבל תחושה בסיסית באשר לחוזק שנותר של הקורה. זה היה עמיד באופן מפתיע בפני סטיה. הייתי מעוניין בתגובות / הצעות שלך. צירפתי גם כמה תמונות (אחת ממבחני הקורות והשנייה היא עבודת הצינור שתוארה לעיל).

האפשרות השנייה שהייתי מבדר היא לעשות בעצם להשתמש באותה השיטה לעיל, אלא במקום זאת של חיתוך החור בגודל 2.25 "x 10"; הייתי קודח ארבעה חורים בגודל 2 "זה לצד זה עם 0.66" בין כל אחד מהם. ואז הייתי דופק ומחליק את המגף בצד אחד של הקורה ואת פתח התיבה לצד השני (במקום להעביר את כל פתח התיבה 2-1 / 4 "x 10" דרך הקורה). היתרון יהיה בכך שיהיו 3 "פוסטים" תומכים בין כל אחד מארבעת החורים. החיסרון יהיה הגבלת זרימת האוויר.

ברור שלא הייתי רוצה ליצור סיטואציה לא בטוחה מבחינה מבנית, אבל תהיתי אם אחת מהשיטות הללו או שתיהן יספקו את כללי חיתוך הקורות או שזה סתם משאלת לב.

תודה שנלקחת הזמן לקרוא את הפוסט הזה!

Joist

Duct work

תודה לאלה שהעירו. להלן שתי תמונות שיעזרו בהמשך הסבר הפרויקט. הקו הירוק מציין את המיקום העתידי של לוח הבועט. הקו הצהוב מציין את המיקום החדש שהוצע עבור צינור 5 אינץ '(מעבר ל 2-1 / 4 "x 10" כמתואר בהודעה המקורית שלי). הקווים הוורודים מציינים את המיקום לקורות האחיות 2x8 והכחול יהיה אחות הדיקט. כל האחיות היו מודבקות, מוברגות או או מוברגות. ה- "X" האדום מציין את המיקום שבו הייתי רוצה שהאוורור ייצא מלוח הבעיטה. (אספקת המים ישנה ותועבר והנקז החדש יתנקז. טרם הותקנו).

התרשים הבא שלהלן מראה כיצד התכוונתי לאחות את הקורה עם שני 2x4 עם דיקט בין לבין.

הייתי מגשר גם את הקורה עם אנכי. או אופקיות של 2x8 חלקים במידת האפשר.

אם התוכנית לעיל אינה מומלצת; אני שוקל גם לכסות את צינור ה -5 אינץ 'ולחמם את החדר באמצעות חימום קורן חשמלי מתחת לרצפה. עם זאת, אני לא בטוח אם חימום תת רצפתי יכול לשמש כמקור החום היחיד בו הטמפרטורות יכולות להיות קרות כמו -25 מעלות. אני מודאג גם מהמהימנות של חימום תת רצפתי. אם זה נכשל; הייתי בלי חום בשירותים.

תודה שוב על כל הערה או הצעה.

enter image description here

enter image description here

תודה על הערותיך והצעותיך. אני בוחן את האפשרות להעביר את צינור הוואק 5 "מספיק בקיר, מהמרתף לחדר הרחצה בקומה השנייה, כך שהוא יעלה בצד השני של הקורה המדוברת. בדרך זו אני יכול להימנע מלעבור דרך הקורה.
חָמֵשׁ תשובות:
QuantumRipple
2016-11-04 23:10:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קורת עץ כמו המשמשת לקורה תתמודד בדרך כלל עם עומסי כיפוף. יהיה לך מתח רב של דחיסה בחלק העליון של הקורה, ומתח גדול מאוד על הקורה התחתונה. המרכז משמש בעיקר לשמירה על החלק העליון והתחתון של הקורה כך שהם פועלים כקורה אחת, ונמצא במתח גזירה במקביל לתבואה.

ככזה, חור כמו שתארת (במרכז אנכית ואופקית) כנראה יהיה בסדר.

אשמח לעשות זאת קרוב יותר לקצה הקורה מכיוון שאם החלק המרכזי הנותר של הקורה (החור עד קצה הקורה) היה קצר מדי הוא עלול להיכשל בגזירה ובתחתית ה- 2x10 ישמשו כקורות 4 "עצמאיות (חלשות).

אני לא מהנדס מבנים או מכני, שברור שיהיה כשיר יותר לקבוע זאת, אבל אני מהנדס.

מעניין אם הקורות האחיות שנוספו היו מקטינים את העצמות מספיק?
עם החור הקרוב למרכז כפי שהיה ביישום שלך, יהיה לי נעים שהוא יהיה חזק בהרבה. אם אתה רוצה להיות בטוח במיוחד, אחות חד הורית תספיק. שים לב שאני מדבר מנקודת מבט מבנית, שאינה חופפת לחלוטין את דרישות הקוד. הקרינה החשמלית תהיה יקרה להפעלה, במיוחד כמקור החום היחיד. אם אתה מרצף באריחים כדאי לשים את האוורור ואת הקורן החשמלי; זה הופך את הרצפה לנוחה מאוד בבוקר החורף כחום משלים.
statueuphemism
2016-12-09 04:20:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא יכול למצוא הגדרה של "חור" ב- IRC לשנת 2015, אבל אני מניח שהם מתייחסים לחורים עגולים רק בשפה בחלקים כמו R502.8.1 המפורטים להלן:

קטע רלוונטי משנת 2015 למגורים בינלאומיים, סעיף R502.8.1 ... קוטר החורים המשועממים או נחתכים לחברים לא יעלה על שליש מעומק החבר. חורים לא יהיו קרובים יותר מ- 2 אינץ ' (51 מ"מ) לחלק העליון או התחתון של החבר, או ש לכל חור אחר שנמצא בחבר כאשר החבר מחורץ גם הוא, החור לא יהיה קרוב ל -5 אינץ '(2 אינץ') לחריץ.

לארבעת החורים בגודל 2 אינץ 'זה לצד זה 0.66 ": חורים חייבים להיות מרווחים 2" זה מזה. הצעה זו מפרה את הסעיף הנ"ל ומצריכה אישור הנדסי מבני כדי לקבוע אם היא מקובלת ביישום שלך.

עבור אפשרות החור בגודל 2.25 "x 10": אם רק חורים מעגליים משתמעים על ידי ה- IRC כפי שאני חושד בתוקף, אתה שוב תפר את R502.8.1 מכיוון שאתה יוצר למעשה חבורה של חורים עגולים ממש ליד זה לזה (שוב, הפרת כלל הריווח של 2 ") על מנת ליצור חור אליפטי יחיד. שוב תצטרך אישור הנדסי מבני כדי לקבוע אם זה מקובל בבקשה שלך. תשובה זו מסבירה חלק מההיגיון מדוע מותר לשעמם חורים מעגליים בחברים מבניים מבלי לפגוע בשלמות המבנית.

תודה על הערותיך. אפרסם את מה שבסופו של דבר עשיתי ...
user62190
2016-12-12 22:07:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תודה על הערותיך. סיימתי להזיז את צינור האוויר הכפוי מעל 10 סנטימטרים (מנקודת ההתחלה במרתף ובקיר הראשי בקומת הקרקע) כך שהוא יעלה בחדר האמבטיה בצד השני של הקורה. זו הייתה עבודה נוספת אבל לפחות לא הייתי צריך להתפשר על הקורה. בנוסף, חיזקתי את הרצפה עוד יותר באמצעות הפעלת ארבעה קורות אחות, שהודבקו והוברגו לאורך כל חדר הרחצה - (מקיר תומך לקיר תומך). החלטתי להוסיף את הקורות הנוספים מאחר וקומת המשנה כבר הייתה למעלה ואני יכול לעשות זאת ללא יותר מדי קושי. גיליתי גם "מחשבון Deflecto" באתר אריחים שהצביע על כך שהרצפה שלי בקושי חזקה מספיק כדי לתמוך ברצפת אריחים גם בלי לעשות חורים בקורה. באתר זה אתה מזין את גודל הקורה, סוג העץ והמרווח שלך והוא מאפשר לך לדעת אם הסטייה של הקורות נמצאת בטווח מקובל לקבלת אריחים. בסוף סיימתי עם רצפה חזקה ממה שהתחלתי איתה אז אני אשן טוב יותר עכשיו :). שוב תודה לכל מי שחלק את דעתם.

Netduke
2016-11-04 22:50:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מלבד התשובה הברורה של "אתה צריך ללכת לראות מהנדס מבנים בנושא" ...

לקבלת השפעה מינימלית על חוזק הקורה הייתי קודח את חורי 2.25 אינץ 'המרוחקים זה מזה 2 אינץ', ו להפעיל 2 צינורות אם אני זקוק לזרימת האוויר. 0.66 אינץ 'בין החורים נראה חלש מדי.

האפשרות השנייה שלדעתי תהיה בטוחה עם החור הסגלגל הקיים היא כריכת מוטות פלדה בגודל 2.5 "x0.375" על הקורה כדי לחזק את החלק העליון והתחתון של הקורה.

בכל הנוגע להצעתך לחזק את הקורה בעזרת מוטות פלדה; אתה מתכוון בנוסף להוסיף קורות אחות או בלי?
עם לפחות קורת אחות אחת כדי ליצור משהו כמו קורת תקלות שבה יש לוחות מתכת המופלים על ידי קורות העץ
James Olson
2016-11-04 23:32:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הערה: לא קראתי את כל ההסבר שלך מכיוון שבשנת 2006 IRC 502.8.1, "חורים משועממים מינימום 2" מלמעלה, למטה, ל או לחורים אחרים , מקסימום גודל 1/3 עומק ". הערה: זה ימנע מספר חורים בגודל של 0.66" זה מזה.

אני יודע, אתה מבין אם זה פחות מ"עומק 1/3 "בגובה אפשר אולי להפוך אותו לגדול יותר מאשר "עומק 1/3" ברוחב. לא. כי זה מקסימום גודל החורים מתייחס גם לחריצים בכל גובה. אני יודע, חריצים שונים מחורים. עם זאת, רוח המגבלות הללו נוגעת ללחצים על אבני מסגור העץ ו"עומק 1/3 "הוא מגבלת האורך האוניברסלית עבור חורים וחרצים.

אם פרסמת סקיצה של ההבלים צלחת בעיטה, ביחס להזנת פורקן האוורור וקורה הרצפה, אולי אוכל לדעת אם מפחית בגודל 5 "עד 4" יעבוד עם פורקן התיבה.

אני לא יכול לדמיין את ההסבר שלך לגבי את הדיקט ואת "קורת אחות שנייה".שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...