שְׁאֵלָה:
איך אני משדרג מתג קונבנציונאלי לדימר?
bladefist
2011-12-12 09:51:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי מתג תאורה בודד (אני מניח שזה אומר שמתג אחד שולט על האור?). המתג העליון מדליק את האור, המתג התחתון מדליק את המאוורר.

קניתי דימר שיש בו בורג שחור, בורג זהב ואדמה.

היציאה מהקיר שלי היא:

כמה חוטים לבנים קשורים זה לזה כמה חוטים שחורים קשורים זה לזה ו -2 נכנסים למתג הקיים. חוט אדום נכנס למתג הקיים. p>

כיצד אוכל לחבר את כל אלה? אני בסדר באמצעות חוט המשיכה על המאוורר. כמו כן, מה הסכנה אם היא מחוברת באופן שגוי? האם זה רק יהפוך את המפסק או שכל הגיהינום יפסיד.

שתיים תשובות:
KeithS
2011-12-12 23:39:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פירוק זה:

 • החוטים הלבנים המחוברים כולם יחד הם ה"ניטרלים ". במעגל זרם חילופין, הנייטרלי הוא הצד ה"לא מונע "של המעגל, שאין לו פוטנציאל מתח כאשר המעגל מנותק. אתה יכול לחשוב על זה כ"נתיב ההחזרה "לזרם, אך כאשר הזרם משנה כיוונים 60 פעמים בשנייה בארה"ב, זה לא כל כך פשוט.

 • חוטי הנחושת החשופים, או לפעמים מעילים ירוקים, הם ה"שטח "שלך. הם מנגנון בטיחות המספק דרך קלה יותר לקרקע לזרם חשמלי "נוכל" (חוטים מרוטים, חיווט מוטעה וכו 'וכו') מאשר דרכך, או לחברים המבניים הדליקים בביתך. >

  חוטים שחורים ואדומים הם חוטים "חמים"; חוטים אלה נושאים את הפוטנציאל החשמלי הדרוש ל"הנעת "המעגל החשמלי. חוטים אלה הם אלה אשר יהרגו אותך כאשר החשמל מופעל, גם אם המעגל מנותק. שחור הוא החוט החם "הראשי"; אדום הוא בדרך כלל "עזר חם" לשליטה נפרדת בשני חלקי מערכת, כגון האור והמאוורר של גוף מאוורר תקרה.

כדי לענות כראוי על שאלתך, עלינו לדעת אם יש לך שני מתגי קיר בפועל, והם רק מחליפים אחד, או אם יש לך מודול יחיד בקופסת הקיר עם שני מתגים. אם זה הראשון, אז מה שיש לך (שנשמע כמו מתג דימר חד-מוטתי פשוט) הוא בסדר להחליף את אחד המתגים. אם יש לך יחידת שילוב שלוקחת את כל החוטים האלה ויש לה גם בקרת מאוורר וגם תאורה, אתה עדיין יכול לגרום לזה לעבוד אבל תאבד שליטה על המאוורר בקיר.

זה נשמע כאילו יש לך יחידה אחת עם שני מתגים עליה, תופסת מקום אחד ב- Wallbox ואתה מחליף אותה עם מוט אחד. להלן השלבים הבסיסיים לכך:

 1. כבה את החשמל למעגל זה ולכל מעגל אחר שעלול להימצא בארגז קיר זה בלוח המפסק הראשי.
 2. הסר את לוח הקיר אך אל תפתח את המתג עצמו עדיין.
 3. בדוק את כל החוטים באמצעות בודק מתח ללא מגע (כלי בטיחות חיוני לחלוטין לעבודות חשמל) כדי לוודא שכל החוטים "קרים". חזור על שלב 1 אם הבוחן נדלק.
 4. התברג והוצא את המתג. זהה היכן כל חוט מחובר כרגע, ואז נתק את כל החוטים. זה יעיל מאוד אם המתג יסומן כדי לזהות איזה חוט הוא איזה, אך הוא לא קריטי.
 5. זהה את "הלוח חם". במצבך, זה צריך להיות החוט המחובר למסוף המסומן כ- "in" או "מפסק", או אם המתג אינו מסומן היטב, החוט השחור אינו מגיע מאותו החיצוני. צינור בידוד כחוט האדום.
  • אם זה קשה לקבוע, הפרד את כל החוטים וודא שאף אחד מהם לא נוגע במתכת כלשהי, ואז הפעל מחדש את החשמל למעגל בלוח. אל תיגע בשום חוט בשום חלק בגופך ואל תאפשר לאף אחד אחר, במיוחד לילדים, להתקרב לכל מקום קרוב לחוטים החשופים. השתמש בזהירות בבודק המתח ללא מגע שלך כדי לחפש את החוט השחור הנושא זרם. זכור או סמן את החוט הזה, ונתק את הכוח בלוח שוב.
 6. הסתכל על המתג החדש שלך. צריך להיות מסוף כלפי החלק העליון של גוף המתג, מסוף לתחתית גוף המתג, ומסוף שמתברג לשלדת המתכת של המתג (שהוא בדרך כלל ירוק אנודייז, והוא הקרקע שלך). חבר את "הלוח חם" למסוף גוף המתג "התחתון". זה בדרך כלל לא יפגע בשום דבר אם תחבר אותו למסוף גוף המתג האחר, אך אל תחבר בשום מצב את החוט השחור למסוף השלדה ("הקרקע"); זה לפחות יגרום לכך שלא תוכל להפעיל שוב את המפסק, ובמקרה הרע "יניע" את שלדת המתגים כולל ברגי לוח הקיר המתכתיים; אם תיגע בהם אתה תהיה המום.
 7. כעת עלינו להבין איזה משני החוטים האחרים עובר לאור, ואיזה עובר למאוורר. אם המתג הישן נתן לך רמזים, נהדר. אם לא, ניסוי וטעייה לא יפגע בשום דבר.
  • בחר באחד החוטים האלה והברג אותו למסוף SAME שאליו הברגת את חוט הלוח. המתג יהיה פשוט מקום נוח להצטרף לעת עתה לשני החוטים הללו; לא תצטרך לוודא שהמתג מופעל או משהו. לך להדליק את החלונית מחדש ולראות מה נדלק, או המאוורר או את האור. כבה שוב את החשמל בלוח.
  • אם המאוורר נדלק, ניחשת נכון. השאר את שני החוטים המחוברים למסוף ההוא על המתג, וחבר את החוט האחרון למסוף גוף המתג השני.
  • אם הנורית דולקת, נתק את החוט שבחרת ממסוף המתג (השאר את הלוח מחובר חם). במקום זאת, חבר את החוט שלא בחרת (שאמור לעבור למאוורר) למסוף זה, וחבר את החוט שבחרת למסוף גוף המתג השני.
 8. אם מתג זה נמצא באזור "רטוב" (בטווח של 6 מטר מכיור, אמבטיה, מקלחת או בכל מקום שתוכלו לדמיין מים עומדים כמו המרתף שלכם), אתם נדרשים על ידי קוד לחבר חוט קרקע למתג. אם זה המקרה, או אם אתה רק רוצה להיות בטוח לחלוטין, אז עבור לחנות החומרה שלך וקח שני פריטים נוספים; באורך של חוט נחושת חשוף 14AWG (אתה יכול גם פשוט לקנות אורך של חוט רומקס בעל שני מוליכים ולהסיר ממנו את אלמנט הנחושת), וכמה אגוזי תיל בגודל המתאים לחוט 14AWG. הם מייצרים אגוזי תיל מיוחדים "הארקה" שהם ירוקים עם חור בחלקם העליון, שיוצרים "צומת Y" המצטרף למספר חוטים לחוט אחד שמתחבר אחר כך לשלדת מכשיר. אלה יכולים להיות שימושיים אך לא צריכים להיות נחוצים. הברג את החוט לתוך מסוף הארקה, חתך באורך מתאים כלשהו, ​​וסובב את הקצה השני סביב "צרור" הארקה. השתמש באגוז התיל כדי להבטיח שהוא יישאר במקום.
 9. עטוף את כל גוף המתג בשכבה או שתיים של קלטת חשמל, וודא שאתה מכסה את כל מסופי החשמל במתג. זוהי רמה נוספת של ביטוח למניעת קיצור דרך כאשר אתה מחבר הכל בחזרה.
 10. לאחר שווידאת שאין חוטים חשופים המופיעים מלבד חוטי האדמה, ונזהרים לא לצבוט חוטים, הכנס את המתג לארגז הקיר מחדש.
 11. הפעל מחדש את המתח בלוח. המאוורר צריך להפעיל; כעת הוא "חוטית" במעגל למעשה, ותצטרך להשתמש בחוט המשיכה כדי לשלוט בו. המתג אמור לשלוט על האור; הפעלה / כיבוי / עמום אמורים לעבוד כרגיל. וודא כי העמעם אינו משפיע גם על המאוורר; אם כן, כבה את החלונית, חזור לשלב 7 והחלף את החוט שזיהית כי הוא הולך למאוורר למסוף השני; איכשהו זה הסתיים בצד הנגדי של המתג כשהלוח חם ונשלט על ידי המתג.
 12. ברגע שהכל עובד לשביעות רצונך, החזר את לוח הקיר ותהנה.
וואו, זה כתב מרשים. תודה.
Adam Jaskiewicz
2011-12-12 19:26:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מניח כאן שיש לך מאוורר ואור באותו מתקן (כלומר, משהו כמו מאוורר תקרה) עם כבל אחד עם ארבעה מוליכים (אדום, שחור, לבן, קרקע) שעובר מהמתג אל מִתקָן. אתה אמור לראות את זה נכנס לקופסה, יחד עם לפחות כבל תלת-מולידי סטנדרטי אחד (שחור, לבן, קרקע) שמגיע מהלוח או מתיבה אחרת באותו מעגל.

כל אותם לבנים חוטים קשורים זה לזה הם ניטרלים; אתה יכול פשוט להשאיר את אלה כמו שהם.

אחד החוטים השחורים שנכנסים למתג הוא האספקה ​​החמה שנכנסת למתג מהלוח או מתיבה קודמת במעגל. את החוט הזה צריך לקשור בחזרה לצרור החוטים השחורים.

החוט השחור האחר והחוט האדום צריכים לצאת מאותו כבל, יחד עם חוט לבן (וחוט הארקה). החוט השחור והחוט האדום הם החוטים החמים המספקים את האור והמאוורר שלך. אני לא בטוח איזה מחובר למה, כנראה איזה חוט שמתחבר קרוב יותר למתג העליון הוא החוט המיועד לאור. תרצה לחבר את החוט הזה למתג החדש שלך, יחד עם האספקה ​​השחורה שמגיעה מצרור החוטים השחורים.

את החוט הנותר אתה צריך לחבר לצרור החוטים השחורים עם חוט חדש. אגוז. זה ישמור על האוהד תמיד; לאחר מכן תוכל לשלוט בו באמצעות שרשרת המשיכה על המתקן.

אם הוא מחובר בצורה לא נכונה באופן שהוא מתקצר, עליו פשוט להקפיץ את המפסק. סביר יותר אם כי תחברו את זה בצורה שמשהו לא יעבוד כמו שצריך (כלומר, המתג לא יעשה שום דבר, או שישלוט בדבר הלא נכון, או נורות אחרות באותו מעגל לא יעבדו וכו '. .).שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...