שְׁאֵלָה:
מהו החומר השחור והמפויח הזה בחלק הפנימי של תריס הגלילה שלי?
Nzall
2018-04-17 01:06:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי חלון לחדר השינה המשקיף מזרחה (חצר אחורית עם בעיקר אריחים וצמחים קטנים) עם תריס גלילה שבשנתיים האחרונות קיבל הצטברות רצינית של פיח שחור כלשהו, ​​שאוכל לא באמת להבין מאיפה זה בא.

להלן כמה תמונות. אני מתנצל על השתקפות חדר השינה שלי, אני לא יכול לפתוח 2 מהחלונות ולשלישי יש מסך יתושים שהייתי מעדיף לא להסיר עכשיו כשאותם יצורים מופיעים שוב.

enter image description here enter image description here

פיח זה מכסה פחות או יותר את כל הצד של התריסים ואני חושש שזה יכול להיות יותר מזה על סמך שאלה כאן על עובש שחור שנראה בצורה חשודה כמו מה שיש לי. הדבר היחיד הוא שהתריסים שלי הם מפלסטיק, ולא מעץ.

אם מדובר בתבנית שחורה, האם יהיה זה הכי בטוח להחליף את כל התריס בתוספת הצד של מעטפת חדר השינה שלי?

חָמֵשׁ תשובות:
isherwood
2018-04-17 01:10:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה כמו פטרייה כלשהי. הוא צומח על משטחים רבים. נסו חומרי ניקוי ביתיים וספוג.

ישנם סוגים רבים של עובש, ו ההיסטריה הסובבת אותם לרוב אינה מוצדקת. נבגי עובש נמצאים בכל מקום, ורק סוג מסוים מאוד עשוי להיות מסוכן ורק בכמויות משמעותיות.

המונח "עובש רעיל" אינו מדויק. בעוד שתבניות מסוימות הן רעילות, כלומר הן יכולות לייצר רעלים (במיוחד מיקוטוקסינים), התבניות עצמן אינן רעילות או רעילות. סכנות המוצגות על ידי תבניות העלולות לייצר מיקוטוקסינים צריכות להיחשב זהות לתבניות נפוצות אחרות שיכולות לצמוח בביתכם. תמיד יש עובש קטן בכל מקום - באוויר ועל הרבה משטחים. יש מעט מאוד דיווחים על כך שתבניות רעילות שנמצאות בתוך בתים עלולות לגרום למצבים בריאותיים ייחודיים או נדירים כמו דימום ריאתי או אובדן זיכרון. דיווחי מקרה אלה הם נדירים, וקשר סיבתי בין הימצאותו של התבנית הרעלתנית לבין מצבים אלה לא הוכח.

בעיקרון, אם ניתן לנקות אותה זה לא נושא רציני. לא היית זורק פריט שניתן לנגב.

+1 אם התריסים האלה נמצאים בחוץ (מה שאני חושב שהם), אז פשוט תורידו אותם ונקו אותם.ללבוש מסכה אם אתה באמת פרנואידי בקשר לזה.
DDS
2018-04-17 01:17:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לנקות אותו עם אקונומיקה וספוג (כלור הוא המרכיב העיקרי של חומרי ניקוי עובש). אם הבית שלך לח (RH> 55%) שקול להתקין מסיר לחות כך שפחות לחות תקבל פחות עובש.

Eric Duminil
2018-04-17 14:06:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זו אכן עובש שחור. הייתה לנו אותה בעיה בבית כי:

  • פורקן אוורור בין ארגז התריס לחדר השינה שלנו.
  • ארגז התריסים כלל לא היה מבודד: המחרטה היה קר ובעל משטח גדול בנפח קטן. זה היה בעצם מעבה מושלם.
  • ה- HVAC שלנו לא הותקן כראוי והאוורור המכני לא היה חזק מספיק בכדי לעצור את האוויר הפנימי והלח הלוחם שזורם דרך התריס. בתוך התיבה.
  • מים מעובה ועובש נלכדו בתוך התיבה.
  • בכל פעם שהאוויר החיצוני היה נכנס לחדר השינה דרך האוורור, הוא כבר היה מלא ומלא בנבגי עובש. היה ממש קשה לשמור על הלחות היחסית מתחת ל -60% ופיתחתי אלרגיה לעובש.

אולי כדאי לבקש ממומחה ל HVAC לבדוק אם הבעיה שלך אינה מבנית. אחת.

התיבה מבודדת, ניקינו את המחרטות והתקנו אוורור מכני טוב יותר; חיממנו קצת יותר ואנו מאווררים את הדירה בתדירות גבוהה יותר. אין לנו בעיות נוספות.

Jim Stewart
2018-04-17 01:36:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדיקת מיקרוסקופ של גרידות על ידי אנליסט מוסמך תסדיר את השאלה אם מדובר בעובש או לא. הדבר היחיד היחיד שעולה במוחי הוא אבקת גרפיט. מישהו יכול היה להשתמש באבקת גרפיט כדי לשמן את מנגנון התריס.

אם אתה רוצה לעשות קצת בדיקה בעצמך, אתה יכול לגרד חלק מהחומר השחור מעל התריס ולתוך צלחת זכוכית. ואז שמים עליו טיפת אקונומיקה כלור. הצבע השחור של עובש (או צבע אורגני כלשהו) ילבנו על ידי אקונומיקה הכלור ואילו פיגמנטים מינרליים לא יובלו.

דרך נוספת לבדוק את החומר השחור היא להרטיב קצה Q ושוב נגבו את החומר השחור על קצה הקצה, ואז טבלו את קצה הקצה בכמות קטנה של אקונומיקה מרוכזת בכלי קטן. המתן ובדוק אם הצבע השחור מולבן.

או שאתה פשוט מרסס אותו בחיטוי כלור * אוורור כראוי תוך כדי!) ורואה מה קורה :-)
מי חמצן היא דרך נוספת לבדוק אם אתה מעדיף לא להתעסק עם כלור שלא לצורך.זה יקציף בצורה מרהיבה במגע עם עובש, בניגוד לחומר אורגני.
Anna
2018-10-14 21:54:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם אתה שורף הרבה נרות? פיח נרות מהווה מטרד אמיתי, במיוחד אלה שמבושמים בכדים בצנצנות. הפסקתי לשרוף נרות כשהתחלתי לחוות כתמי פיח ברחבי הבית.

אני חושש שאין לי הצעות כיצד לנקות את התריסים שלך, אך ברגע שתנקה אותם (או תחליף אותם בחדשים), אנא קרא זאת: פיח נרותשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...