שְׁאֵלָה:
מהי הנורה המוזרה והליניארית הזו?
Isaac Moses
2015-06-08 05:15:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בזכות דיירים קודמים בביתי, אחד מחדרי הרחצה מואר בזוג אורות שאינם דומים לשום דבר שראיתי. הנורה היא צילינדר צר, באורך של כ -3 אינץ 'ואולי בקוטר של 1/4 אינץ', עם מגעים משני קצותיו. האמצע מלא בחומר כהה, ובמרכזו יש בליטה זעירה וברורה. הוא מסומן "PHILIPS CHINA" ו- "130V 2E 150". להלן תמונות שלה במקום ומחוצה לה.

איך קוראים מתקן / נורה זה?

מדוע מישהו יתקין אחד במקום מתקן רגיל?

fixture with the bulb described above

just the bulb described above

שכפול של http://diy.stackexchange.com/questions/2792/can-you-help-me-find-this- bulb? (אם כי זו השאלה הטובה יותר IMO מכיוון שהיא מכילה תיאור טקסטואלי של הנורה וכן תמונה)
@NiallC. תודה. אני מסכים שזה מרמה, למעט שאלת המשנה השנייה שלי: מדוע?
כעת, לאחר שהסרת את האור מהמתקן, ** אל ** התקן אותו מחדש. אני מנחש שהשתמשת בידיים החשופות שלך כדי להסיר אותו. פעולה זו השאירה שמנים מאצבעותיך על הזכוכית. האורות האלה מתחממים מאוד והשמנים ייצרו נקודות חמות במיוחד שעלולות לגרום לנפוץ הכוס! נקה את הכוס בזהירות באלכוהול לפני התקנתה מחדש והשתמש בכפפות לשם כך. בעתיד, כאשר מחליפים אורות כאלה, השתמש תמיד בכפפות.
נורת הלוגן זו קרובה לסוף חייה הטבעיים. מתכת מהנימה התאיידה וציפתה בכבדות את מעטפת הזכוכית. זה מעמעם את הנורה. חדש יהיה בהיר בהרבה. עם זאת, בימים אלה אתה מקבל הרבה יותר לומן עבור הכסף עם פלואורסצנטים או נוריות קומפקטיות.
@DoxyLover, תודה רבה על הטיפ. למרבה המזל הנורה הזו כבר נשרפה ולכן לא הרסתי כלום. חמוש בעצתך, אני בטוח שלא אהרוס את המחליף!
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
Grant
2015-06-08 06:44:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באופן ספציפי זו מנורת הלוגן T3 בגודל 78 מ"מ.

יש לי גם בחדר אמבטיה שלי ואוהב את זה כי:

  • הנורות די זולות. בדרך כלל כמה דולרים. קניתי 10 ב- eBay ב -20 דולר.
  • הם בהירים. בהיר בהרבה מנורות לד, וכמה גופי גוף יכולים לקחת נורות של 200 או 250 וואט. לאור מעל מראה זה רק כמה דקות ביום, לא אכפת לי מיעילות החשמל, אני רק רוצה משהו בהיר. הלוגן 100W בהיר בהרבה מנורת ליבון של 100W או כל נורת לד.
  • הנורות מחזיקות לאורך שנים. הייתי צריך להחליף אותו פעם אחת בשלוש השנים האחרונות.
  • צבע האור טוב יותר מרוב נורות הלד או הפלורסנט.

קיימות גרסאות לד, אך רובם יהיו קוטר גדול מכדי להתאים למתקן ההוא לפי מראהו.

החיסרון בהם הוא שהם מתחממים למדי. החום הוא למעשה חיוני לחייהם הארוכים. הקפד לבדוק מדבקה על המתקן המציינת את הספק המקסימום ולא לעבור על כך עם נורה חלופית.

ואל תיגע בנורה כשאתה מחליף אותה. הם מגיעים עם מחזיק נייר שמוסר לאחר שמכניסים את הנורה לשקע. הם מתחממים כל כך ששמני העור הנשרפים יכולים לשלוח את הכוס.
Ecnerwal
2015-06-08 06:31:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לגבי "מדוע" - הלוגנים היו אופנתיים לזמן מה. הן יעילות מעט יותר (אנרגיה להאיר) מנורות ליבון מסורתיות, והציעו אור לבן יותר זמן רב לפני פיתוח תאורת לד רצינית.

חיי נורה ארוכים יותר הם גורם נוסף (שוב, .vs. ליבון מסורתי) - לעבודה יש ​​אחד מאותם גופים אומללים שהכוחות הנחשבים "לא נראים טוב עם נוריות נוריות" - קיבלתי לה סט מלא של נורות הלוגן (בורג בסגנון) שנמשך חלק טוב יותר של שנה לפני כן. אחד מת. 3 מההלוגנים עדיין עובדים - מבין השניים שמתו והוחלפו בנורות ליבון רגילות, לפחות אחת הוחלפה פעמיים (והיא מתה שוב) בעוד ששלושת ההלוגנים האחרים ממשיכים לעבוד.

אם אתה בוחר להחליף את הנורה (לפחות בינתיים) הקפד לטפל בנורה החדשה רק במגבת נייר או סמרטוט נקי כדי להשאיר שמני עור מעל פני השטח - טביעות אצבע יכולות לגרום לכשל מוקדם של הנורה מכיוון שהיא מתחממת מאוד בשימוש - זה גם חלק מהסיבה לכך שילד הזכוכית הנוסף נמצא שם (הפחתת פליטת UV היא פונקציה אחרת.)

גופי הלפיד המוקדמים של הלוגן גרמו לכמה שריפות (עקב IMHO, לבעלי אידיוטים) כשאנשים עטפו דברים מעל הגופים - בגלל המעטפה שקרובה לחוט הלהט (בהשוואה לנורה מסורתית) הנורות מתחממות למדי, ובד שנזרק מעליהם יעלה באש, או מתקן שמונח קרוב מדי לתקרה יגרום לו להישרף. מאוחר יותר לאלה היו שומרי תיל לא ברורים. אז אל תשתמשו בהם כמתלים למגבות ....

"(הפחתת פליטת UV היא פונקציה אחרת.)" - ליתר דיוק, מגן הזכוכית נמצא שם מכיוון שהנורה בפועל היא קוורץ, שיכולה לעמוד בטמפרטורה גבוהה יותר ואינה חוסמת UV.
לא רק שהמעטפה קרובה לחוט הלהט, אלא שהחוט החוט עצמו מתחמם בהרבה מאשר בנורת ליבון.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...