שְׁאֵלָה:
האם אתה יכול לקבל סוגים שונים של פתחי אוורור על גג יחיד?
user288609
2012-11-07 22:28:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עליית הגג של הבית שלי סובלת מאוורור רציני והציפוי הופך רקוב. קבלן הגגות מציע לי להחליף את המעטה הרקוב ולהתקין מעט פתחי רכס. התוכנית שלו תשמור גם שני פתחי אוורור ישנים על הרכס. שמעתי פעם שקיום משותף של סוגים שונים של פתחי אוורור יגרום לזרימת האוויר שנוצרה בין פתחי האוורור השונים הללו במקום לזרימה חלקה מפתחי האוורור הרכים לפתחי הרכס. האם זה נכון? כיצד להבטיח שתכנית האוורור שהציע הקבלן נכונה?

שתיים תשובות:
Karl Katzke
2012-11-08 01:47:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדאי לקרוא על כמה מאמרי אוורור הגג ב- מדע בניין - הם מספקים משאבים רבים ומחקרים בפועל.

אמנם "הוספת אוורור נוסף בשיא" היא דבר "קל" עבור קבלן לתקן, אך הדבר הראשון שעליו הקבלן לעשות אם יש לך בעיות עובש, הוא לוודא שהאוורור הסופיט הוא עובד כראוי ... או שיש לך אפילו אוורור גרוע. הדרך בה רוב מבני הגג מאווררים היא שאוויר נכנס דרך הספיט ויוצא דרך הפסגה בגלל הסעה על הגג. הסיבה שנבנית עובש היא מכיוון שאוויר לא מתיש או שאוויר לא זז מספיק בכל המפרצים שלך כדי לייבש אותו. עצם השלכת פתחי אוורור זוגיים נוספים לא בהכרח תפתור את הבעיה הזו.

איפה שאתה נתקל בבעיות זה המקום שבו יש לך פתחי אוורור מאותו סוג בשני צידי הגג השונים. מכיוון שכך, פתחי אוורור לרכס אינם באמת פיתרון נהדר - קרא לי מסורתי, אך פתרון האוורור המועדף עלי עליית הגג הוא פתחי אוורור טורבינות או צבים בצד אחד של הגג שלך במרחק המומלץ של היצרן מהשיא, ויותר מ אוורור חלל מספיק.

אוורור Soffit מופרע לעיתים קרובות מכיוון שהוא הותקן מלכתחילה בצורה לא מספקת או שבידוד מפוצץ או אפילו בידוד קרב נדחק למקום בו הוא חוסם את זרימת האוויר פנימה. כל אחד ממפרצי עליית הגג שלך (בין הקורות) שיש להם אוורור גרוע. הפייבוריט האישי שלי בכל הנוגע לתפעול והתקנה הם Berger Accuvents. (הערה: הקישור הוא ל- PDF.) אני מעדיף גם פתחי אוורור רציפים. אם אין לכם סופיות, עליכם לבדוק מוצר שתוכלו להחיל על גג ללא סופג, כמו מכסה קצה מאוורר.

זה באמת יעזור לדעת היכן אתה נמצא, מכיוון שצורכי אוורור עליית הגג שונים באקלים שונה. אם אתה גר באקלים שחווה מזג אוויר חורפי חלק משמעותי בשנה, תרצה לוודא שהאוורור בעליית הגג שלך נשאר ברור.

Kevin
2013-08-05 17:05:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה מתקין פתחי רכס אך משאיר את פתחי הפח הישנים, השפעת לרעה על היעילות של פתח הרכס החדש.

יש להשוות את הכניסה (בדרך כלל מתחת לספה) עם הפליטה ואתה צריך צריך לוודא שיש מעבר ברור לאוויר הכניסה. לעתים קרובות משתמשים במפתקים כדי להבטיח חסימה מפני בידוד.

אם יש לכם לחות מוגזמת, עליכם לבדוק גם לוודא שמאווררי האוורור לאמבטיה נשחררים מעל הגג ולא בעליית הגג או מתחת לספה.

ואחרון: מצא קבלן גגות חדש, מכיוון שמי שיש לך אינו יודע מה הוא עושה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...