שְׁאֵלָה:
מדוע התיבה הזו מעידה כל הזמן?
Kai Hendry
2011-10-27 18:59:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאחר גשם כבד בקורנוול החשמל אינו עובד ברפתות. תיבת הטיול הזו

enter image description here

נראית תקלה, אם כי עולה 100 + GBP להחליף אותה נאמר לי. מישהו יכול לתת לי מידע נוסף על מה זה?

התקשר לחשמלאי כדי להעיף מבט במעגל שאליו מחובר "תיבת הטיול".
שוב הדגל שלך. התמונה אינה מתארחת ב- Flickr. הוא הועתק לאימגור, אז בהנחה שזו התמונה שלך שצילמת אין בעיות רישוי.
זה נקרא מכשיר זרם שיורי או RCD ונועד להגן עליך במקרה של תקלה חשמלית.
ארבע תשובות:
Eric Lippert
2011-10-27 22:30:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

העצות הניתנות בתשובות האחרות טובות: התחל בהנחה שמערכת הבטיחות פועלת כראוי . מצא את התקלה ושכור חשמלאי שיעשה זאת אם אינך יכול. רק אם יש לך הוכחות שאין שום תקלה, עליך להניח שמערכת הבטיחות מקולקלת.

עם זאת, חשוב להבין לשם מה נועדה מערכת בטיחות זו, כיצד היא פועלת ומה היא עושה ו אינו מגן.

ישנם מספר מכשירי בטיחות חשמליים הנפוצים במגורים פרטיים; שלושת הנפוצים ביותר הם:

  • הגנה מפני תקלות קרקע. זה כנראה מה המכשיר הזה.

  • הגנה מפני זרם יתר. יתכן ומכשיר זה גם מספק הגנה מפני זרם יתר, אך לא כל מגיני תקלות הקרקע כן.

  • הגנה על תקלות בקשת. אין זה סביר שמכשיר זה הוא מגן תקלות בקשת.

כל אחד מהם פותר בעיה אחרת, ואינך יכול להסתמך על מכשיר הפותר בעיה אחת כדי לפתור את השנייה אלא אם כן המכשיר תוכנן במיוחד כדי לבצע את הפונקציות של שני סוגים שונים של הגנה.

מטרתו של מגן תקלות קרקע הוא למנוע כל זרם לעבור מחום לקרקע דרך אדם , או, במקרה של הרפת שלך, בעלי החיים וכן הלאה. הגנת תקלות קרקע עובדת על ידי ניטור הזרם על החם והזרם על הנייטרלי. דמיין שחשמל הוא מים; מכשיר להגנה מפני תקלות בקרקע מאמת כי אותה כמות מים יורדת לטמיון כמו שיוצאת מהברז. אם הניקוז מתנקז פחות ממה שהברז מייצר, המים צריכים להיות הולכים למקום לא צפוי. אם מגן תקלות הקרקע מגלה שההפרש בין הזרמים החמים לניטראליים הוא יותר מ, למשל, 30 מיליאמפר במקרה שלך, החם מכובה על ידי תיבת התיבה.

שים לב שמגן תקלות קרקע אינו מספק הגנה מפני התחשמלות מחיבור חם עד ניטרלי דרך אדם! במקרה כזה אתה פשוט עמיד בפני חשמל כמו כל נורה אחרת, וההגנה על תקלות הקרקע לא תגלה את הבעיה. אם אתה מצליח איכשהו לגעת בחוטים החמים והניטראליים במעגל המוגן מפני תקלות בקרקע מבלי ש- 30 mA מהזרם יקרקע, המכשיר לא יוטע.

אם התיבה שלך נופלת לעתים קרובות בגלל של תקלה קרקעית אז (1) משהו לא מחובר לרעה; יש לך שני מוקדים שמשתפים נייטרלי למשל. (ראה להלן.) או (2) משהו מנקז זרם מחם לקרקע אי שם במערכת; אם תעבור בין הנזילה החמה לקרקע, אתה תהיה הדרך לקרקע. מצא אותו ותקן אותו לפני שזה קורה.

העובדה שזה קורה יותר כאשר הדברים רטובים היא סימן שזו תקלה קרקעית. משהו מנקז זרם מחם לקרקע, אך הוא מבודד מספיק כדי לא להכשיל את התיבה כשהוא יבש.

מגן תקלות בקרקע אינו מגן מפני שריפות. ישנן שתי דרכים בהן שריפות חשמל מתחילות בדרך כלל: או שהזרם גבוה מדי לתקופה מתמשכת, והחוטים מתחממים מספיק בכדי לשרוף את הקירות, או שהזרם גבוה מדי לשבריר שנייה, קשת מיוצרת על ידי החשמל. שקע / כבל המנורה המרופט / החיבור הרופף / מה שלא יהיה, והקשת יוצרת ניצוצות שמדליקים משהו על האש.

מגיני תקלות קרקע אינם מגנים מפני כשל בגרימת אש. יתכן לחלוטין שמערכת חשמל תהיה זרם יתר על המידה, אך הזרם עדיין שווה גם לחם וגם לניטראלי. וקשתות עשויות להיות מהירות כל כך עד שמגן תקלות הקרקע לא יספיק לנסוע לפני שיחזור חוסר האיזון הנוכחי.

הגנה מפני זרם יתר לעומת זאת בדרך כלל מפקחת על ה הנוכחי רק בחום . אם הזרם על החם עולה על איזון זה, הזרם נקטע. הגנה מפני זרם יתר אינה מגנה מפני תקלות קרקע; אם יש לך מפסק של 30 אמפר ואתה מנקז מגבר זרם אחד לקרקע דרך גופך, למפסק 30 אמפר אכפת לא מעט. המטרה של המגן הזרם יתר היא למנוע מקצר חשמלי להעלות את הזרם על החם עד לנקודה בה הוא עלול להדליק שריפה בקירות; זה לוקח הרבה פחות זרם מזה כדי להרוג מישהו.

הגנת זרם יתר גם לא מפקחת על זרם על ניטרלי. הזרם על הנייטרלי והזרם על החם אמורים להיות שווים - זכרו את אנלוגיית המים שלנו. אבל דמיין שהיו לך שני ברזים שנשפכו לניקוז אחד. הזרם בשני החממות עשוי להיות מתחת ל -30 אמפר, אך הזרם המשולב בנייטרל עשוי להיות גבוה יותר. רק מכיוון שהנייטרלי אינו מתח עליו, אין פירושו שאין לו זרם. הוא עדיין יכול להתחמם מספיק כדי לשרוף. לעולם אל תשתף נייטרלי בין שני מוקדים; זה "מעגל אדיסון" והם לא בטוחים. (והם כמובן לא יעבדו עם GFCI, מכיוון שהזרמים על החם והניטראלי כמעט אף פעם אינם שווים אם זרם כלשהו זורם.)

באופן דומה, הגנת תקלות בקשת אינה מגנה מפני היותך הדרך לקרקע לזרם נמוך אך קטלני, או זרמים גבוהים מתמשכים; הוא מגן מפני זרמים גבוהים חולפים המייצרים קשתות העלולות להצית קני נייר או שטיח או עכבר סמוכים או כל מה שעולה באש.

אתה הולך להיות נכס נהדר כאן. :)
גרסת TL; DR ... בבית מגורים טיפוסי: "מפסקים" מגנים מפני שריפות בקירות, AFCI מגנים מפני שריפות ליד קירות, ו- GFCI מגנים מפניי מייבש את השיער שלי במקלחת. נכון?
@hemp: הבנת.
מסיבה כלשהי התערבתי מעט: כפי שמסומן בתמונה, מדובר ב- BS4293 RCCB שהוא ככל הנראה "מפסק זרם שיורי", ונראה כאילו הוא "obselete" (בקטלוג המקוון של lagrange אין את זה על ידי חלק מס ') (ראה למשל: http://www.theiet.org/forums/forum/messageview.cfm?catid=205&threadid=40002) גם זה לא נראה כאילו יש לו הגנה מפני עומס יתר, מכיוון שזה יתויג RCBO (?)
למעשה (בארה"ב) שני חוטים חמים יכולים לחלוק נייטרלי. כל עוד הם נמצאים בשלבים נפרדים, והם חולקים מפסק כפול. אני ממליץ נגד זה, אלא אם כן הם הולכים לאותו מכשיר. (מייבש 220 וולט למשל) וייתכן שהוא אינו מעודכן בקוד אצל חלק מהמקומיים.
לאחר ניסוי וטעייה שכני גילה שהמגרסה שלנו גורמת לה להידלק. הבעיה נפתרה על ידי חיווט מחדש של המגרסה. תודה על חינוך! :)
תשובה מעולה. תיקון קטן: למכשיר הגנה מפני זרם יתר (OCPD, למשל מפסק) לא ממש אכפת אם הקצר הוא ל- N, GND, קו אחר וכו '. זכור שהניטרלי נקשר לקרקע לפני ה- OCPD. (מספר סיבות מדוע הוא מבודד במורד הזרם מלוח השירות, והברור ביותר הוא שככיוון שהנייטרלי הוא נתיב ההחזרה התקף היחיד לזרם, GFCIs יכולים לפתוח את המעגל אם יש הבדל בזרם בין קו לנטורלי.) הגנה מפני זרם יתר היא גם הסיבה שמלכתחילה יש ליצור חיבור בעל עכבה נמוכה לכדור הארץ ...
מכיוון שהתנגדות נמוכה היא חובה ליצור את המגברים הנדרשים להפעלת ה- OCPD. כל מה שמעניין OCPD הוא אם החיבור מקו ל- N / GND / וכו '. בעל התנגדות מועטה, ובאותה נקודה המגברים יעלו וה- OCPD ייכנס פנימה. כפי שאמרת, OCPD שאינו GFCI לא יפתח את המעגל אם רק 1A דולף ל- GND (ואילו GFCI היה,) אבל אם הקצר לקרקע פוגש התנגדות מועטה, יהיה יותר מ -1 A על הקו.
... בכל פעם שאני רוצה ללמוד על משהו חדש, יש את אריק ליפרט. אדוני, אני רוצה להירשם כמנוי לניוזלטר שלך.
Piotr Kula
2011-10-27 19:23:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כן אלה מאוד יקרים - אבל מי בכלל אמר לך להחליף את זה לא נכון .. מאוד לא נכון! אתה רואה את מה שכתוב שם - "TRIP 30mA" כלומר אי פעם שהוא חש 30mA בין N לקרקע (כדור הארץ ההבדל זה אומר שיש דליפה של חשמל. ככל הנראה זה באדמה אבל זה תלוי איפה מפסק הדליפה של כדור הארץ הזה.

האם זה בבית שלך והחוט עובר לרפת במרחק? או שזה ברפת?

אם הוא נמצא ברפת זה אומר שיש רטיבות שנבנית איפשהו - תיבת צומת הכי מצחיקה וגורמת למיקרו קצר. סביר להניח שמכשיר זה מציל את אסם מפני שריפה! אל תתעלם מזה. כדי למצוא את התקלה יהיה קשה ומשמעותו בידוד חלקים במעגל כדי לאתר את המכשיר / תיבת הצומת הפוגעים.

אם זה בבית שלך .. אז אתה רק צריך לכלול את זה זו תקלה ברפת כמו שציינתי גבוה יותר ו / או בכבל שעובר מהבית שלך לרפת.

כך או כך ייתכן שתצטרך לבזבז קצת כסף - אבל לא על החלפת יחידה זו! אולי על חשמלאי!

תחכה רגע כאן. העניין של מפסק תקלות בקרקע הוא * לא * למנוע את האש לשרוף. אתה לא צריך להסתמך על מפסק תקלות קרקע כדי למנוע מצב של זרם יתר. המטרה של מפסק תקלות קרקע היא * למנוע התחשמלות של בני אדם. * המסקנה שלך נכונה: הבחור צריך למצוא את התקלה ולתקן אותה. אבל לא כדי להציל את האסם משריפה; כדי למנוע מבני אדם או בעלי חיים להפוך לדרך לקרקע.
@Eric למרות שיש לפחות שגיאה אחת בתשובת ppumkin (מפסקי GFCI מפסיקים אם יש הבדל בזרם בין קו לניטראלי, לא נייטרלי וקרקעי), הוא צודק באומרו שמפסק GFCI יכול למנוע שריפות. מפסק רגיל מספק הגנה על זרם יתר, ומפסק GFCI עושה * גם * הגנה מפני זרם יתר וגם הגנה אישית. אני לא מכיר את המכשיר המדובר, וייתכן שהמכשיר הספציפי הזה אינו מספק הגנה מפני זרם יתר, אך מפסק GFCI טיפוסי בלוח שירות יעשה זאת.
@Eric כשקראתי את תשובתך, אני יכול לראות שאתה מבין שמפסקי GFCI מספקים גם הגנה מפני זרם יתר: "יתכן ומכשיר זה מספק גם הגנה מפני זרם יתר, אך לא כל מגיני תקלות הקרקע כן." השימוש ב"מפסק "בתגובתך לעיל הוא אולי המונח הלא נכון לשימוש, שכן" מפסק "הוא מכשיר OCP כהגדרתו על ידי NEC. "מכשיר GFCI עצמאי" יהיה אולי מונח מדויק יותר לשימוש בכדי לבדל אותו ממפסק GFCI.
@EricLippert כן - אך בהתחשב במצב בו מתרחש אירוע נדיר אך אפשרי של דליפת קרקע מעל דירוג החוטים לאורך תקופה ארוכה יותר, מה שהופך את החוט לחם יותר וחם יותר (מבלי להפיל את מפסק הזרם העודף) - זה יכול לגרום לשריפה. דליפת הקרקע לא בהכרח חייבת להיות אנושית / חיה. הגדרתי את הגדרת פורץ הקרקע - כן אני מסכים. זה נסיב וקורה עם התקנות גרועות, בדרך כלל 1 למיליונים .. בעולם מלא במיליארדי אנשים ....
The Evil Greebo
2011-10-27 19:05:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נשמע לי כאילו תיבת הטיול עושה את עבודתה - כלומר לכבות את החשמל כשיש קצר בתורים.

בדוק היטב את המעגלים שלך אם יש מים שנכנסים לקווים הגורמים לבעיה האמיתית.

התשובה השנייה אמרה כי מפריעי תקלה בקרקע הם מניעת שריפות, ואתה אומר שהם נועדו למנוע קצרים. גם זה לא המקרה. מפסקי תקלות בקרקע הם כדי למנוע * תקלות קרקע *, ולא * קצרים *.
אוקי זו נקודה הוגנת - תקלה קרקעית * שונה * ממצב יתר על המידה. עם זאת התיבה המדוברת נעה ב 30ma - מה שמעיד על מכשיר זה מגן מפני שני המקרים.
זה נסע כאשר יש הבדל של 30mA בין החם לנייטרלי. לא * אכפת * מה העומס. הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו שלוקח פחות מ -30 mA, שתשתמש בו עם מתח קו, הוא נורת בדיקה פשוטה.
Walker
2011-10-28 18:28:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה נשמע כאילו משהו נרטב , מכיוון שכל החיווט מוגן על ידי RCD יחיד, הוא יהיה קשה מאוד לגלות את הבעיה.

משום מה יש יותר מ- 30mA הבדל בין הזרם בשידור חי אז טבעי . בהתחשב בכך שכמה מכשירים "זרם כרישה" בכל מקרה, התקלה יכולה להיות הרבה פחות מ -30 mA, או יכול להיות שיש יותר ממעגל אחד עם תקלה שמסתכמים בסך הכל ליותר מ -30 mA. זה עשוי להופיע עם בדיקות על ידי חשמלאי אם חסר לך טוב מאוד .

נסה לסובב את ה- MCB שמכסה את כל האורות החיצוניים (וכל דבר אחר בחוץ), ובדוק אם הנסיעות נעצרות, אם כן אתה יודע היכן להתחיל לחפש את הבעיה.

יתכן שתרצה להחליף את יחידת הצרכנות שלך ולהצטייד ב RCBO נפרד לכל מעגל; זה יוביל למעגל בודד שיופעל והרבה יותר קל למצוא מציאת עבודה. (אני שמח מאוד ששילמנו עבור אפשרות רחבה יותר זו כאשר הביאנו את יחידת הצרכנות שלנו לסמרטוטים הנוכחיים. מכוניות RCBO אינן עולות הרבה יותר מ- MCB, אך רוב החשמלאים מנסים לגבות עליהן הרבה יותר)

אפשרות זולה יותר היא להתאים ליחידת צריכה עם 2 RCD, ואז לשים מעגל בודד על אחד ה- RCD, המשך להעביר את המעגל לאותו RCD עד שיתברר כי המעגל המכשפה תקלה. (זה לא בטוח עבור רוב האנשים העושים זאת בעצמך לעבור מעגל ביחידת צריכה, מכיוון שחלק מיחידת הצרכן תמיד יהיה חי)שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...