שְׁאֵלָה:
האם שקע קיר אחד חולק חשמל בין שני תקעי החשמל?
soniccool
2012-07-29 13:20:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בשקע קיר רגיל (שני שקעים עם שלושה שיניים) האם שני השקעים חולקים כוח? תגיד שחברתי מגן נחשול לאחד ומגן נחשול לשני ויש לי 5 מכשירים מחוברים לכל מגן נחשול. האם זה יהיה זהה אם הייתי מחבר את שני מגיני המתח לשקע אחד באמצעות מפצל?

אני שואל כי אני חושב לקבל משהו כמו זה אבל זה רק מתחבר לשקע אחד, שם כרגע מחובר מגן נחשולים לכל שקע.

האם זה יהיה בסדר או שהוא יעמיס יתר על המידה על השקע?

זהו רצועת חשמל עם מגן נחשול, ומכיוון שלתכונה של הגנת נחשול אין שום רלוונטיות לשאלה או לתשובות, אני מציע שהיא תשונה ל"פס רצועה ".מעולם לא ראיתי רצועת חשמל עם מגן נחשול כל חיי בדנמרק, אז שמתי את כל הדגש על הפרט הלא רלוונטי בעת קריאת השאלה.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
bib
2012-07-29 15:49:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה תלוי. שקעים מיוצרים כך ששני השקעים מופעלים ממקור יחיד - חוט חם וחוט ניטרלי אחד וחוט קרקע למען בטיחות.

כמעט בכל השקעים, שקעים אלה מחוברים באמצעות לשוניות פליז קטנות המזינות את החיבורים משקע אחד לשני. אם אתה מחבר את החוטים החמים והניטראליים לברגים עבור שקע אחד, לשוניות פליז אלה נושאות את החיבור לשקע השני. זה עובד באותה צורה אם אתה משתמש במכבש בחיבורים שהם חורים בחלק האחורי של שקעים מסוימים (אך רבים מהמקצוענים והעושים בעצמך אינם מעדיפים להשתמש בעיתונות בחיבורים). לשוניות הפליז בצד נושאות את הכוח משקע אחד לשני.

אתה יכול לשנות זאת. אם תנתק את לשונית הפליז בצד החם, החוט החם שאתה מחבר לשקע אחד אינו מועבר לשקע השני בתוך השקע. טכניקה זו משמשת לעיתים קרובות לשקע עם שקע חי תמיד (לשעונים וכו ') ושקע ממותג (למנורות ליד המיטה). השקע מחובר עם שני מובילים חמים נפרדים, אחד שהוא תמיד חם ואחד שעובר דרך מתג. הם יכולים להיות על אותם פורצים או שונים בהתאם למספר גורמים. הצד הנייטרלי עשוי להיות מחובר או לא תלוי בכמה גורמים שאינם קריטיים כאן.

ניתן גם להפריד בין השקעים אם רציתם שקע ייעודי למכשיר משיכה גבוה, כגון תנור חימום, ו הפעל שורה נפרדת מהלוח. (בדרך כלל זה דורש ניטרל נפרד).

בדוגמה שלך, אם השקעים מוגדרים באופן קונבנציונאלי, המופעל מקו אחד, אין הבדל, אלא שחיבור לשקע הוא שולי גישה בטוחה יותר ממפצלים מרובים. ודא שהעומס הכולל שעשוי להיות בשימוש בו זמנית אינו עולה על הקיבולת של מגיני המתח או המפסק בקו.

שאלתך מלאה במידע שימושי, שרובו אינו עונה על השאלה המקורית. הסיבה לכך היא שהתשובה שלך בנושא באתר, אך השאלה היא מחוץ לנושא!
אינך דורש ולא צריך שיהיה לך "קרקע נפרדת" לשקע מפוצל. למעשה מעולם לא ראיתי פורקן שיש בו יכולת להיות בעל בסיס נפרד. ישנן דרישות ספציפיות אחרות לגבי אופן הפעלת החיווט בפועל לשם כך, מה שאומר שבסופו של דבר אתה מפעיל שני מוליכי קרקע מכיוון שיש לך שני חוטים או צינורות נפרדים, אך בסופו של דבר הם יהיו מחוברים (בשני הקצוות) בכל מקרה.
@gregmac אני מאמין שאתה צודק וערוך בהתאם
Jay Bazuzi
2012-07-29 22:35:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בשקע קיר רגיל (שני שקעים עם שלושה שיניים) האם שני השקעים חולקים כוח?

התשובה הקצרה היא "כנראה". אנחנו לא יכולים להיות בטוחים לחלוטין מבלי לפתוח קצת דברים.

אתה לא צריך לדאוג לזה יותר מדי. חבר את הכל ונסה אותו. אם זה לא הופך את המפסק *, החיווט בתוך הקיר בטוח. התוצאה היחידה של "עומס יתר על המעגל" היא מעידה על המפסק. זה קורה, פשוט הפוך שוב את המפסק ומצא פיתרון אחר.

זכור גם כי שקעים רבים, אולי בחדרים שונים, יכולים להיות באותו מעגל. יכול להיות שכבר יש לך עומס על המעגל הזה ולא יודע את זה. אז שוב, פשוט נסה את זה & ראה.

יתכן שאתה חושב להוסיף את דירוגי העומס המודפסים על כל מכשיר ולהשתמש בזה כדי להחליט אם הוא יעמיס על המעגל. זה לא עובד, מכיוון שלעתים רחוקות מכשירים שואבים את עומס הדירוג המלא שלהם. ציוד מחשבים הוא דוגמה מצוינת - המחשב הנייד שלי מדורג ב 90 וואט, אך בדרך כלל שואב יותר כמו 10 וו.

* בהנחה שהכל מחובר כראוי. & פועל כראוי.

נקודה טובה מאוד לגבי מספר שקעים שחולקים מעגל.
+1. בחירת Nit: אם זה מפסיק את המפסק, שלב ראשון הוא לנתק משהו, ואז להפוך את המפסק שוב.
@BMitch צודק, במיוחד מכיוון שכאשר תפעיל את המפסק, כל המכשירים יופעלו בבת אחת. עומס ההפעלה בדרך כלל גבוה יותר מעומס הריצה, ולכן סביר מאוד שתכשיל את המפסק באופן מיידי. אז כן, הפחיתו את העומס לפני שתפעיל שוב את המפסק.
לפעמים אתה שומע סיפורים על אנשים שמפעילים מכשירים בסדר מאוד ספציפי כדי למנוע עומס יתר על המעגלים.
ואתה מקבל רצועות חשמל מיוחדות למחשבים (לא זולות), שבהן ניתן להגדיר אותן להפעלה עם עיכוב שונה לכל שקע. הם לא זולים, אבל שימושיים למדי כשיש לך הרבה דברים עם מנועים מסתובבים (למשל, כונני דיסק)
מישהו אמר משהו צולע כמו, "אם המפסק לא נועד", "אז החיווט בתוך הקיר בטוח." האחרון לא קשור לשני. שנינות עמומה שאינה יודעת דבר על כוח יכולה בקלות לחבר חוט 14 או 16 למפסק 30-50 אמפר ולהצית את החוט כי הוא לא אמור לטפל בסוג זה של עומס / אמפר. לכן, ההצהרה מזויפת. אם תהיתם אם הוא חוטית באופן שגוי, ובמקרה זה הוא לא עובד כרגע (זה, אבל לא עם מספר התקעים המבוקש שהמשתמש רוצה), אז חיבור משהו יכול להיות מבחן אפשרי, אבל אני
מדפסות לייזר נוטות לשאוב הרבה כוח בהפעלה.
Dave
2016-03-03 17:29:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קבל אחד שכולל הגנה מפני נחשולים, כך: http://www.amazon.com/dp/B00T3QBRI6?psc=1 או זה: http://www.amazon .com / dp / B018T28QNS? psc = 1.

באופן כללי, נסה לא להעמיס על המעגלים המקומיים שלך.

כמו כן, ללא קשר לשקעים שמשתפים בכוח, מגן נחשול באחד לעולם לא יגן על השני מכיוון שהוא "במורד הזרם" (מחוסר מילה טובה יותר) משניהם. מטרתו של מגן נחשול היא להחליק אי סדרים באספקה ​​העלולים לפגוע בציוד רגיש (כלומר מחשב). כל מתאמי DC שתחברו כבר עושים החלקה רבה בפני עצמם.

יכול להיות שאני טועה, אבל נראה לכם שאתם מערבבים את הפונקציה של מגן נחשול ושל MCB ו / או RCD בלוח ההפצה שלך.

אם מגן המתח הוא רק MOV המחובר על פני המוליכים, הוא יגן על הכל באותו מפסק. זה ממתח מתח יתר. אם זה נכשל, המפסק המגן על המעגל ייפתח. (אם זה נכשל בצורה קטסטרופלית, חבילת המכשיר תפתח ותשליך מתכת חמה ודברים בתוך מגן המתח. זה נקרא "להוציא את כל הקסם לעשן.") אז מגן נחשול בצד אחד של שקע דופלקס צריך להגן על השני מוצא גם כן. אתה יכול לחבר אחד גדול לתיבת הרשת ולהגן על כל הבית.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...