שְׁאֵלָה:
האם עלי להציב עמודי מרפסת מעץ לתחתית בטון או עליה?
Luke Smith
2014-06-09 20:14:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני בונה מרפסת עץ בחזית הבית שלי. יש לי שש עמודי עץ בגודל 4 אינץ 'התומכים במבנה. הוא קליל, אינו מכיל בטון, אריחי גג וכו' והוא עשוי כולו מעץ. אני חופרת רגליים ועומדת להתקין את העמודים. אני תוהה האם להכניס את עמודי העץ לבטון או פשוט להושיב אותם למעלה.

אני מבין שהכנסת אותם לבטון פירושה שהם עשויים לנוע פחות לרוחב, אבל אני מודאג מכך שהעץ בבטון יש יותר סיכוי שלחות תיכנס לאט לאט בין הבטון לעץ ותירקב את העץ. זה אגב לא עץ קשה. לכן אם נרקב יתרחש בעתיד, יהיה קל יותר להחליף עמוד אם הם לא משובצים בבטון - ו אני חושב שהם נוטים יותר להירקב בכל מקרה אם הם לא מוגדרים בבטון מלכתחילה.

אז מה הכי טוב - להגדיר את העמודים לבטון, או פשוט להושיב אותם למעלה?

רגלי הבטון שלי הן בעומק של כ 2.5 רגל, עגולה של 12 ס"מ לכל עמוד. אני מכניס רשת מתכת לכל אחת מהן כדי לסייע בחוזק בטון.

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
Ecnerwal
2014-06-09 20:44:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הצב סיכת פלדה (קוטר 1-2 ס"מ) או סוגר לאחר הבסיס בבטון. קדח חור בתחתית העמוד לסיכה, או חבר את התושבת לתחתית העמוד - ללא תנועה רוחבית, גם ללא ריקבון מואץ. ריקבון מובטח למעשה אם מכניסים את העמוד לבטון. סוגריים המיועדים לעבודה שומרים על מרווח קטן בין הבטון למוט. אם אינך משתמש בסוג מסוג זה, או אם אתה משתמש בסיכה, הגדר ריבוע קטן של נייר זפת / לבד קירוי / רעף אספלט על גבי הבטון, מתחת לעמוד, כדי להפחית את הובלת המים לעמוד מהבטון. חיפוש מהיר הראה כי נראה כי סוגריים לאחר הבסיס זמינים בבריטניה, כך שזו האופציה הטובה ביותר - קשרו את החלק התחתון של התושבת לרשת החיזוק לפני שפכו בטון. ישנן מספר אפשרויות אופייניות, זהו סוג אחד (תמונה מסימפסון Strong-tie)

One type of bracket

תוספת קטנה: השרו את תחתית העמוד בתכשיר משמר / חומר דוחה מים. זה נכון במיוחד בקצוות החתוכים של פוסטים שטופלו לפני כן.
Jack
2014-06-10 05:06:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לדעתי הייתי עושה ככל יכולתי כדי להפריד בין העץ לבטון ולכל סוג של שלולית שתתרחש בעונה הרטובה. יש סוג של תחתית עמוד מגולוונת שתטפל בכל מגע עם לכלוך, עץ מטופל בלחץ, מה יש לך. סימפסון הוא אחד המותגים, אם הפוסטים שלך הם בגודל 6 "X6" הדגם כאן. אחרים מקושרים באותו דף. יש שם יצרנים אחרים שעושים וריאציה משלהם לאותו הדבר. הרעיון הוא להעלות את העץ מהבטון, ולא רק להפריד בין שכבת המתכת. זה מאפשר לך לקבוע בורג לאחר יציקת הבטון אם תבחר, ועדיין מאפשר התאמה מסוימת לאחר מכן לריכוז מושלם.

Luke Smith
2014-06-11 01:03:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הממ אין לי מספיק מוניטין כדי להגיב באופן אינדיבידואלי כלאף, אבל רק רציתי לומר תודה לשניהם על התשובות האלה. הסוגריים הם בדיוק מה שרציתי, אבל לא היה לי מושג שהם קיימים. תודה רבה שקיבלתם את הזמן להעביר את המידע. אני אחזיק את הקשרים החזקים האלה של סימפסון. לחיים כולם!שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...