שְׁאֵלָה:
האם בד נוף (בד פילטר) נסתם? אם לא, מדוע לא?
Craig
2018-10-13 02:36:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי בעיית ניקוז לפתור ואני שוקלת ניקוז צרפתי. קראתי בעשרות מקומות שמערכות ניקוז שונות (כולל ניקוז צרפתי) בדרך כלל מרופדות או עטופות בבד נוף / בד פילטר כדי למנוע משקעים להיכנס לסתימה במעלה הביוב. אך נראה שאיש אינו שואל או עונה על השאלה ההגיונית הבאה: מה מונע מהמשקע לסתום את הבד במקום זאת? האם אתה לא רק דוחף את הבעיה לרמה אחת?

אני חושב שהגישה הראשונה שיש לשקול בעיית ניקוז צריכה להיות שדרוג פני השטח.רק אם יש גורמים שליליים בלתי ניתנים להתאמה, או לפחות עיקריים, להתייחס לניקוז תת קרקעי.יש כיום מוצר בשוק שנמצא בין גל לניקוז צרפתי.מדובר באורכי גומי נקבובי המוליכים מים ואשר מותקנים בתעלות.אני חושב שהם יכולים להיחשף לפני השטח או להיקבר ברדוד.
שתיים תשובות:
fixer1234
2018-10-13 08:56:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חשוב כיצד פועל פילטר קפה. יש לך פילטר נייר סתום עם קפה קפה רטוב. המים עוברים לאט דרך נייר הסינון ויש לך סרט דק של מים בין המסנן למשפך. הסרט הזה מעל כל שטח נייר הסינון זורם לתחתית המשפך. כשכל זה מצטבר ויוצא מהמשפך, מקבלים זרם קפה נע במהירות. זה מה שקורה עם בד הפילטר והניקוז.

תעלת הניקוז היא בגודל להעביר מים בקצב מסוים. בדרך כלל יש צינור מחורר המציע זרימה ללא הפרעה למים ברגע שנכנסים אליו, כך שהוא נסחף במהירות. המים נכנסים אליו על ידי מעבר בפערים גדולים בין אבנים גדולות, וחלקם אף עובר דרך פערי האבן.

אם מערכת הניקוז נמצאת על פני הקרקע, הרבה מהמים יקבלו שם על ידי זרימה על האדמה עד שהיא מגיעה לאבנים. חלק ממנו מגיע לשם בזרימה באדמה; זורם לאט הרבה יותר, דרך שבילים קטנים בהרבה בין גרגרי עפר, על שטח גדול בהרבה. אם הביוב נקבר לחלוטין, כמו סביב כותרות התחתונות של יסוד הבית שלך, כל המים יגיעו לשם באמצעות נסיעה באדמה.

בד המסנן נקבובי, ופועל כמו מחסום להפרדת אדמה מהביוב. הוא נסתם באדמה עדינה, אך לא ממש שונה מהאדמה שעוברים המים כדי להגיע לשם.

אז יש לך הרבה מים שאוספים באדמה על פני שטח גדול מאוד. הוא נע לאט דרך הפערים הזעירים באדמה, אבל זה הרבה מים הנעים לאט. הוא עובר דרך מחסום הבדים בהיקף מערכת הניקוז, שיש לו שטח פנים רב, והמים המצטברים הופכים לזרם הזורם בערוץ.

אם בד פילטר מונח רק סביב צינור הניקוז, האבן בתעלה מתמלאת סחף עד שאין ממש הבדל בין תעלת האבן לקרקע. המים הנעים דרך האדמה ימצאו את דרכם אל הנקבים שבצינור, אך אתה צובר מים נעים איטית מכמה חורים קטנים, כך שאתה מקבל רק טפטוף דרך הצינור.

רגע, האם מסנני קפה מנייר לא נסתמים מכדי לתפקד לאחר מספר שימושים?זה בדיוק מה שאני מודאג מכך שקורה עם בד נוף.
מצד שני, הנקודה שלך לגבי הגדלת אפקטיבי של קוטר ושטח הפנים של תעלת הניקוז המהירה נלקחת היטב.ככל ששטח פני הבד יותר מקיף את התעלה, כך מים יכולים לזרום מהר יותר דרך הבד לתעלה.החלק ההוא הגיוני מאוד.אני עדיין מודאג מכך ש"פילטר הקפה "נסתם.לכן מסנני קפה חד פעמיים ....
מסנני קפה @Craig, לא ממש "נסתמים", הם פשוט מגעילים.לכן הם חד פעמיים.:-) אדמה אכן מורכבת מחלקיקים בגדלים שונים.כאשר הוא דחוס, אין תנועה.אם הוא מופרע (הרטבה וייבוש יוצרים סדקים, שורשים שיוצרים תעלות, חומר אורגני מתפרק וכו '), מים נעים יכולים לשאת את החלקיקים הקטנים ביותר דרך החללים (ולהשאיר חללים גדולים יותר שדרכם ניתן לשאת חלקיקים גדולים יותר).זה מה שקורה לפעמים עם סכרי אדמה וכיצד הם נובעים בסופו של דבר.(המשך)
אם זה קורה סביב הניקוז, החלקיקים הטובים ביותר עלולים להימשך לבד.עם זאת, זכור כי הנקבוביות בבד אינן חורים התואמים את צורת חלקיקי האדמה, כך שחלקיקים בגודל הנכון תקעים את הנקבוביות כמו פקק בבקבוק.הם לא סדירים וקשה לחלקיקי אדמה לסתום את זה לגמרי.כמו כן, מים עוברים דרך הבד באטיות, על ידי פעולת נימים, זה לא כמו שזרם נע במהירות מניע אדמה עמוק לתוך הבד.לאורך זמן רב מאוד, ייתכן שחלקים מהבד יש זרימה מופחתת.(המשך)
בשלב מסוים, אם מערכת הניקוז הושפעה מדי ולקח זמן רב מדי עד לניקוז המים, ייתכן שיהיה צורך "לטפל בה".אם זה יקרה, לפחות תהיה לכם מערכת ניקוז נקייה שתוכלו לעשות בה שימוש חוזר.שולפים את האבנים ואת הצינור, מחליפים את הבד ומחזירים הכל.אם לא היה לך את הבד, או שהבד רק עטף את הצינור, היית צריך לחפור ולזרוק את כל האבן המלאה בסחף (או לחפור ולשטוף את כמות האבן האדירה ולהתמודד עם הלכלוך שנוצר).(המשך)
אם המערכת מותקנת נכון, עליך להשתמש בה בסדר גודל של עשרות שנים לפני שמתפתח סוג כזה.אם לא היה לך בד סביב המערכת, זה יכול להיות חסר תועלת בעוד כמה שנים.
Bob
2019-11-26 00:08:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הבעיה אינה חתוכה ויבשה ותלויה בחלקה בסוג האדמה ובגודל הנקבוביות של בד הסינון. בד פילטר צפוי להיות רווי משקעים בסדר, כמו חרסיות וקרקעות. קרקעות חוליות וחוליות חוליות צריכות להחזיק מעמד זמן רב הרבה יותר מכיוון שגודל הדגן גדול יותר.

שלום, ברוך הבא לשיפוץ הבית.תודה על התשובה;תמשיך לבוא.וכנראה שכדאי [לקחת את הסיור שלנו] (// diy.stackexchange.com/tour) כדי שתדעו איך כדאי לתרום כאן.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 4.0 עליו הוא מופץ.
Loading...