שְׁאֵלָה:
האם סדקים בקומת מרתף בטון שזה עתה נשפכו מהווים בעיה?
viatheether
2013-09-20 09:19:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי בית חדש שנבנה ומצאתי סדק גדול בקומת המרתף החדשה של הבטון ורציתי לראות אם זה משהו שאני צריך להיות מודאג ממנו. הרצפה נשפכה מתישהו בשבועיים האחרונים; אני צריך לבדוק עם הבנאי בדיוק מתי.

אני מאוד אעריך את דעתך: אנא עיין בתמונות למטה. האם עלי לבנות את הקבלן או להחליף את הרצפה? (המרתף יסתיים, ולכן נושאים קוסמטיים אינם מהווים דאגה, אני רק רוצה לדעת שהרצפה תפעל כראוי.)

הולכת לנסות לגרום למהנדס להסתכל על זה ... עדיין מעוניין. בתגובות נוספות, תודה!

לידיעתך: אין מוט מוט ברצפה; שפכו בטון על מחסום אדים וחצץ.

לחץ על כל תמונה בגודל מלא

crack

crack2

crack is under window well area

הסדק נמצא מתחת לבאר חלון בתמונה למעלה.

footer corner sitting in mud and water

פינת תחתונה יושבת בבוץ ומים בתמונה למעלה. קשה לראות בגרסה שהועלתה, אבל מים עומדים בפינה; אם הכותרת התחתונה מתמקמת כאן, זה עשוי להסביר את הסדק, נכון?

footer forms

enter image description here תחתונות עם כמה חצץ (עוד נוסף לפני הרצפה).

האם לרצפה שלך יש רשת תיל ומוט מחודש לבטון? אם לא אז תחליפו.
כן הבעיה חמורה! תשובה טובה מאוד אכן על ידי DMoore. במקרים נדירים מאוד על חדש כזה בונה שקע שקוע שלא יקרה שוב. אבל כפי ש- DMoore הציע - מהנדס צריך לצאת ולעשות בדיקות עכשיו. אל תנסה להאיץ את הדברים עכשיו כי זה הבסיס. אם זה ממשיך להגדיר את הבית שלך לא יימשך 10 ~ 20 שנה ואתה תמשיך לקבל סדקים בקירות וכל מיני בעיות. זה באמת צריך להסתכל. האם יש לך תמונה לפני הבטון או בזמן שהוא נשפך?
הייתי מודאג מאוד מהפינה ההיא - אפילו מהקירות. אם הייתי יכול לשים כסף על זה אני אומר שהפינה שוקעת קצת. אני מנחש שהנושא הבא הוא סדקים אנכיים על הקיר.
תודה על הערותיך! הוספתי תמונות של הכותרת התחתונה ... תודיע לי מה אתה חושב.
אחד תשובה:
DMoore
2013-09-20 10:35:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ובכן מדובר בעניין די גדול מכיוון שאנחנו לא יודעים מה הסיבה.

ראשית בוא נעבור על סיבות נפוצות שאנו מקבלים סדקים בקומות חדשות.

  1. הקרקע לא דחיסה כראוי. יש לדחוס את הקרקע עם מיטת סלע מעל.
  2. ערבוב לא טוב במקום. במיוחד בקיץ קבלנים שואבים יותר מדי מים בתערובת. המים הופכים את הבטון לחלש יותר והוא אכן נסדק יותר.
  3. תערובת גרועה בצמח. פשוט תערובת גרועה של חומרים נכנסת פנימה.
  4. סביבה גרועה לתמהיל. חם מדי, גשם, ארוך מדי לאתר, מה שלא יהיה.
  5. הם לא חתכו את הבטון או לא חתכו אותו די מהר. יש לחתוך את הבטון (אני מציע כל שטח של 10x10 רגל) כדי לאפשר הרחבה. באמת צריך לחתוך את זה ביום הראשון.
  6. לא השתמשתי במוט מוט. זהו חותך עלויות נפוץ וראיתי מוטות נשלפו לפני שפכו.
  7. הבית נבנה על אדמה לא יציבה. יכול היה להיות מזבלה, יכול להיות מעיינות מתחת, מה שלא יהיה.
  8. סוג הקרקע לא תורם לשיטת ההתקנה שלהם. באמת יותר מדי דברים שרשומים כאן אבל בעצם סוגים שונים של אדמה מתרחבים ומתכווצים יותר בגלל רמות לחות. יתכן שהוא נדחק עוד יותר על ידי הרבה גשם או בצורת.

זה מה שקיבלתי מעל הראש. אני חיובי שיש עוד סיבות לסדקים במרתף שלך. אם הייתי מנחש לגמרי הייתי אומר שהם לא התכוננו ממש באותה פינה - נראה שהפינה כבר נופלת עליך ואולי זו לא הייתה הרצפה שלא נדחסה נכון. הסדק מתחיל ב"פינת L "החיצונית שהיא רגילה אך פונה ממש מעבר לפינה - סדקים לא משמעותיים בבטון נוטים להיות ישרים. לסדק זה יש צורה מסיבה כלשהי.

מה אני חושב שאתה צריך לעשות? ראשית שאל שאלות. בדוק אם הקבלן יודע מדוע זה נסדק. "זה קורה" אינה תשובה. התשובה שלי תהיה "גם אני לא משלם לך קורה." אם הקבלן / הקבלן לא רוצה להאשים (זו אשמתם) אז אתה צריך לקבל קריאת psi על הרצפה, למדוד את עוביה, וגם להוכיח שהרצפה מולטת מחדש / מחוזקת נכון. כמעט בוודאות תזדקק למהנדס. גם אם הבעיה ניכרת לעין, סביר יותר שהבנאי שלך יעבור עד שיוכח ממקור אמין.

אתה לא יכול לשבת על זה. אם התערובת הייתה גרועה - ובכן הם השתמשו באותו תערובת גם לקירות? אם זה היה הכנה גרועה, מה קורה כשיש לך בעיות בעוד כמה שנים? ראיתי מרתפים שהיה צריך לשפץ אותם וזה בלגן. כמו כן יחזיר לך 10K במדינות.

שוב, לא משנה מה מישהו אומר לך - סדקים ברצפה טרייה אינם מקובלים. זהו סדק משמעותי. גם אם מהנדס יבדוק הכל הייתי דורש אחריות ארוכה יותר בקומת המרתף ולחתום אותה. או שזה או שהם מתחילים מחדש.

הערה (על סמך תמונות נוספות: אני לא שם אז זה קצת השערה. אבל זה לא סימן טוב כאשר אזור הוא יבש יחסית ויש לך פינה לא רק רטובה, אבל נראה שהיא גם ירדה. זה משחק ניחוש גם בשבילי בשלב זה, לא רואה מה קורה. הניחוש העליון שלי 2 (והם ניחושים) -

מספר 1 - הם חפרו והתכווצו. תוך כדי חפירה הם השאירו את אותה פינה ואז מילאו אותה. ואז הם מעולם לא דחסו אותה כראוי. אחרי שגשם כמה פעמים, הפינה החלה לרדת. יש לי לוח דחוס הסלע הוא חלק מהמשוואה. אני לא רואה שום סלע בתמונות שלך.

# 2 - יש לך איזשהו זרם תת קרקעי טבעי או אביב. יש לי זרם שמתחת ל -3 מטרים, בערך מטר מהבית שלי - ואני לא יכול לדמיין אם זה נמצא שם רגל מעל ומטה עוד 2 מטר.

(יש לך תמונות ממש לפני הם שפכו?)

איפה אתה יכול למצוא "מהנדס" שיעשה את כל זה?
אני הייתי מחפש בגוגל או מהנדס מבנים בעמוד הצהוב באזורך - אתה יכול לנסות גם "מהנדס יסוד" אבל זה לא מונח מקובל. ואז משם היית שואל אם יש להם ניסיון בבעיות קונקרטיות / יסודות. לרוב מהנדסי המבנה מומחיות בתחום זה. עדיף למצוא אחד שמכיר יותר לוחות מרתף לעומת מסחרי. גם קבלת אחד באזור שלך פירושו שיש להם כנראה רקע טוב למדי עם נושאים נפוצים (אדמה, צמח מלט, בנאים מסוימים, שיטות התקנה מסוימות) שעשויים להיות אזוריים.
אתה יכול גם לדבר עם מפקח העירייה שלך. הם כנראה יכולים להביא לך רשימה של מהנדסים שעובדים על סוג זה של בנייה. כמו כן, הם יכולים להפעיל לחץ על הקבלן לתקן את זה.
אני בכלל לא משוכנע שזו בעיה. שכחת את הסיבה מספר 1 שבטון נסדק: הוא מתכווץ כשהוא נרפא. סדקים הם בלתי נמנעים. לעתים קרובות סוחרי הבטון יחתכו או יקבעו מפרקים בלוח כדי "לשלוט" בסדקים (כלומר להסתיר אותם). אנשים בדרך כלל רואים את אלה כמקטעי המדרכה. אני לא רואה חתכים כאלה בלוח הזה. יתכן שהפינה שוקעת אבל כמעט ואין עליה שום משקל כרגע אז אני אתפלא אם זו באמת הסיבה.
@HenryJackson - מאפיין של בטון אינו הסיבה שהוא נסדק. אמירת בטון מתכווצת כך שהיא נסדקת פירושה שהבטון הלא קרוע מעולם לא התכווץ? גם מתי יש משקל בפינה של לוח מרתף? אני מדפדף בתים כבר שנים וראיתי את חלקי ההוגן בעבודה לקויה של קבלני בטון. בנייה זו נעשית. הייתי שמח אם הייתי קונה הבית העתידי הזה. עד לנקודה בה אפילו לא הייתי רוצה את המגרש אם המרתף יעשה מחדש. הפינה הזו שוקעת, הייתי מהמר עליה כסף טוב.
תודה על שתי התגובות שלך. @Henry, יש מפרקי בקרה (לפחות אחד) ... קשה לראות, בסמוך לסדק זה מתחיל בפינה ורץ ימינה (סדק עובר דרכו).
@DMoore: הוסיף תמונה של כותרת התחתונה עם חצץ ואריחי ניקוז ... לא בטוח אם זה עוזר. לא נראה שיש בפינה מים, שאולי החצץ ואריחי הניקוז פיזרו מעט.
@viatheether - הייתי אומר שהתמונה היא חדשות טובות במקצת. נראה כאילו הסלע היה ארוז והם המשיכו כמה מטרים בחוץ. אתה צריך לגרום למהנדס לבדוק זאת - בדוק עובי, psi ובעיית קרקע אפשרית בפינה זו. קניתי הרבה בתים גרועים (זה היה ענייני) בכוונה. בדרך כלל אין צירופי מקרים ... כלומר שמתם לב למים עומדים ומפלס אדמה בקטע - ואז בפינה זו מתפתח סדק מתח טיפה.
שוב תודה על הערותיך DMoore וכולם. חיפשתי בגוגל מהנדס שיעיין בזה, אבל לא היה לי מזל למצוא מישהו. לידיעתך, אכן נבדקתי את הקרן לפני מילוי חוזר ... זה לא היה הרבה בדיקה, לא הייתי שם בשביל זה אבל אני מנחש שהאדם ששכרתי פשוט הסתובב. (רוב פקחי הבית שאליהם יצרתי קשר אפילו לא ביצעו בדיקות מדורגות כולל מילוי חוזר מראש).
@viatheether - יידע אותנו איך זה יוצא. אנא אנא וודא כי לקרן יש אחריות מורחבת, אם תחליט לתת להם "לתקן את זה". ואני שונא להגיד את זה כי אני בז לחברות ביטוח - אבל אולי הייתי רוצה לדבר עם אחת כדי לוודא שהנוסח תקף באחריות שלך - חברת הביטוח. אוהב לומר שזה אשם של מישהו אחר, אז אם אתה נרשם עם אחד הם בדרך כלל יעזרו באחריות ביתית חדשה.
Re: * ראיתי מוטות נשלפים לפני מזיגה *. מעניין. האם אתה מתייחס לאיזה נוהג מתעתע לפיו הבונים מעמידים פנים שהם מניחים מסגרת פלדה, אך אז מסירים אותה בסתר לפני שפך בטון, כדי ליצור רושם מזויף שהוא עדיין שם?
@Kaz - כן. היה בונה שנתבע על כך באזור שלי והיה צריך לעשות מחדש 20 בתים. זה אחד הדברים המוצלים הנפוצים ביותר שקבלנים / בונים יכולים לעשות. מהנדס טוב יבדוק באמצעות גלאי מתכות.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...