שְׁאֵלָה:
איך אוכל לבנות מנורה כמו זו שראיתי בחנות?
Scott James Walter
2013-06-27 21:00:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הארוסה שלי ואני עברנו דרך היעד כדי למצוא מנורה לפינת הסלון שלנו. ראינו את זה שקצת חיבבנו

enter image description here

אבל המחיר היה גבוה מדי והלוחות היו קטנים מדי. חשבתי שאוכל לעשות את זה ואני רוצה לדעת אם אני שוקל את כל החומרים הנכונים (מכיוון שאני חדש בזה). אני חושב שאצטרך:

 • ברגים (גודל ספציפי?)
 • מברג
 • קטעי עץ "1 x 1"
 • 3 'x 3' לוחות לכל בסיס
 • כתם
 • גימור
 • מעט פשתן לחלק העליון
 • בסיס נורה עם כבל שיוצא מתחתיתו
 • קצת לקידוח חור בגודל 0.5 אינץ 'בלוח העליון (כדי שהתיל יתנתק)
 • כמה סיכות בכדי לנתב את הכבל לאורך הלוח העליון ומטה לרגל (להיראות נחמד)
 • נורה
 • קצת דבק עץ ליציבות נוספת

גם אני לא בטוח איך אשתמש במצעים כדי לשחזר את החלק העליון. שימו לב איך הבד / החומר נמצא בחלק הפנימי של פלח העץ / הרגל. איך הייתי משחזר את זה?

עבור החלק העליון, הידוק אותו בזהירות לפינות הפנימיות או הכין קופסה קטנה יותר שהפשתן מתאים לה. תשובה DIY להשתמש במתלה מעיל כמסגרת התיבה הפנימית.
אני חושב שיהיה קשה לגרום למשהו להראות נחמד עם מתלה למעיל. יכולתי להשתמש בחוט תלוי, אך עדיין יש את אותה הבעיה. אני צריך שזה יהיה נוקשה ולכן כשאתה שם את המצעים זה לא נראה טיפשי.
אמנם נהדר לבנות את זה בעצמך, אך המטרה היא לחסוך כסף, 42 דולר הם גניבה לעומת הזמן והעלות של קבלת כל החומרים האלה והרכבתם בעצמך.
הייתי רוצה להתחיל לעבוד בעבודות עץ. אני רואה בכלים השקעה והשאר תרגול. זה לא אמור להיות קשה ועשוי לעלות יותר, אבל החוויה יקרה מפז, נכון?
שתיים תשובות:
bib
2013-06-27 22:16:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נהדר להתחיל בעבודות עץ בפרויקט בהזמנה אישית שמתאים לצרכים שלך. לעיתים קרובות פעולה זאת בעצמך עלולה לגרום לחיסכון משמעותי, אך אני חושב שתוכל לגלות שרכישת הרכיבים למנורה עשויה בהחלט לעלות יותר מהסכום שהם מבקשים. אבל הגרסה שלך תהיה בגודל ובגימור שאתה רוצה.

עבור לוחות הפשתן, תוכל לנסות להרכיב את הפשתן על פלסטיק דק, כגון אקריליק, חתוך לפי מידה. אתה יכול להשתמש בדבק ריסוס, כגון זה, או שתמתח את הבד והדבק את הקצוות בעזרת חרוז דק של דבק כללי. רק וודא שהוא ייצמד לסוג הפלסטיק שבחרת ובצע בדיקה קטנה כדי לוודא שהוא לא מחוויר את הבד.

אורך הבורג צריך להספיק כדי לעבור את החלק הראשון ו 1/2 עד 2/3 מהדרך השנייה. אתה צריך לקדוח מראש את כל החורים. דבק ייצב את היצירה.

לבסוף, הקפד להשאיר את החלק העליון של המנורה פתוח כדי לאפשר חום להימלט, והיזהר בעת הידוק מעל חוט כדי לא לסתום את הבידוד. כדאי לשקול להצמיד את החוט עם חרוז דבק לאורכו במקום. אתה יכול להחזיק אותו במקום עם סרט עד שהוא מתייבש.

יכול להיות שאני לא מבין כמה דברים. מה מטרת קידוח החורים מראש? רעיון טוב שחשבתי שהפשתן יהיה להשיג 4 קטעי עץ נוספים, ליישר אותם בריבוע קטן יותר מהריבוע העליון עם מספיק מקום להתאים לפיסת פשתן, ולעטוף את 4 העמודים בפשתן ולהדביק אותו . האם רעיון זה יספיק? נראה הכי זול וקל בתנאי שאוכל למדוד טוב, חח. האם אזכור קלטת ודבק וחוט היה לגבי עיצוב המצעים?
@ScottJamesWalter איזה סוג של דברים?
מתנצל, בטעות פגעתי ב Enter מוקדם מדי. ערכתי עריכות.
@ScottJamesWalter ברגים לנהיגה ללא קידוח מראש יביאו בדרך כלל לעץ מפוצל. הדבקת עץ למסגרת היא בסדר, אבל זה יכול להיות קשה לבנות מסגרת קטנה ויציבה דקה. הפלסטיק מחזיק את הצורה המרובעת ונמצא מבפנים ולכן לא נראה. זה אכן מוסיף עלות. הקלטת והדבק נועדו לחוט הנורה.
בסדר, בעצם היציבות. אז, השאלה הבאה, כיצד עלי לבצע קידוח חור מראש? האם יש כלי / ביט מיוחד למברג שעושה זאת?
אה, גם, איך אני מתברג בלוחות ביניים עד האחרון? למשל, יש לי את הצלחת התחתונה, אני מברג את הרגליים על ידי גישה לתחתית. לאחר מכן אני מניח צלחת נוספת על גבי זה ומבריג את זה למעלה ועכשיו יש לי קופסה. איפה אני מבריג את הרגליים הבאות? נראה כאילו אני יכול רק להדביק את הצעד הזה.
@ScottJamesWalter שתקדח מראש באמצעות מקדח.
אם עדיין אין לך מקדחה מסוג כלשהו, ​​אתה יכול לקנות "מקדחת דחיפה" כדי לקדוח את החורים המעטים שתצטרך לפרויקט זה. גוגל אומרת לי שאתה אמור להיות מסוגל למצוא אחד במחיר של 10-20 דולר.
user558
2013-06-28 04:38:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מניח שאתה מנסה לנגוס משהו שאפתני במידה ביכולותיך הנוכחיות, אבל אין שום סיבה לא לנסות את זה. לך לאט. הקדיש זמן לקריאה. מצא תחילה ספר טוב על נגרות מתחילה וקרא אותו.

באופן אישי, אני לא חושב שברגים הם הדרך הנכונה להצטרף לחתיכות האלה. זה ישאיר ראשי בורג המראים כי לא צריך. בזמן שאתה יכול לכסות את ראש הבורג בתקע, תקעים אלה נוטים להראות. התבואה לעולם אינה תואמת בדיוק אלא אם כן מכסים בצבע. אבל גרוע מכך, בורג המונע בגרגר הקצה כדי להחזיק מפרק קת היא דרך חלשה להחליף את המפרק. ברגים פשוט לא מחזיקים היטב את גרגר העץ. הם חזקים בהרבה כאשר הם מונעים על פני התבואה, שם החוטים אוחזים את התבואה הרבה יותר טוב.

אני אשתמש במפרקי תקע וגלגל, דבר שתוכל לחתוך ביד. זה לוקח לא יותר מאשר איזמל חד ומסור יד הגון. פשוט עשו זאת בזהירות. חותכים כל חלק על פי תוכנית זהירה ואז בודקים התאמה. דבק כלשהו בכל מפרק ייתן מפרק חזק וטוב. (אגב, הייתי מציע להכין תחילה כמה מפרקים.)

השתמש בעץ קשה וטוב. אני יכול להציע מייפל או דובדבן, חורשות חזקות ויפות ואינן זקוקות יותר מאשר גימור שמן כדי להיראות נהדר. עצים רבים אחרים יהיו נחמדים.

באשר לגוון הפשתן, וודא שלחלק העליון יהיה זרימה של אוויר. נורה יכולה לזרוק כמות נכבדה של חום.

אז האם אתה יכול לעשות זאת? כן. זה לא כל כך שונה מאיך שהתחלתי בעבודות עץ, עם כמה כלי יד פשוטים. החנות שלי עכשיו, שנים רבות אחר כך היא נחמדה, אבל להתחיל עם כלים ידניים זו דרך טובה ללמוד. דבר נחמד הוא שאתה יכול לקנות כלי יד עתיקים די בזול.

שימוש במקדחות עם כיור נגד (כדי להניח את ראשי הברגים מתחת לפני העץ) ואז חיבור החור שנוצר הוא דרך קלה מאוד לכסות את הברגים. הרבה יותר קל ממפרק טיסה-טנון, במיוחד ביד. הכלים היחידים הנדרשים הם מקדח נגד כיור ובור חותך תקע, שניהם זולים (בתוספת מקדחה). ודא שאתה מיישר את התקע עם גרגר העץ, חול חלק, ואף אחד לא יידע אי פעם שיש בורג שם.
@HenryJackson - זה לא נכון שאף אחד לא יידע אי פעם שיש שם בורג. תקעים נראים בקלות מספיק, אלא אם כן אתה משתמש בצבע לצורך גימור. התבואה לעיתים קרובות לא תתאים בדיוק. ככל שקל לבצע את העבודה, די קל ליצור מפרק תקע וגלגל ברגע שלומדים לעשות אותם, וניתן לטעון שהוא חזק יותר ממפרק עכוז עם בורג בודד שנכנס לגרגר הקצה. שים לב שברגים לדגן הקצה אינם דרך ליצור חיבורים חזקים.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...