שְׁאֵלָה:
האם זה בסדר לקדוח אנכית דרך הקורה?
user13655
2013-06-25 20:18:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדיוק קניתי בית חדש ואני מחפש להפעיל כמה כבלים. אחד האזורים שאבקש להפעיל אותו ידרוש קידוח באמצעות קורת אחות 2x10. להבין כי מעבר על הקורה צריך להיות מוצא אחרון, אם החור הוא 1/4 "ובאמצע אחד הקורות זה יחליש את השלמות?

ראיתי המון מאמרים על קידוחים דרך עומק הקורה, אך מעטים מאוד לגבי קידוחים אנכיים.

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
Doresoom
2013-06-25 20:54:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אל תעשה את זה.

הסיבה שאתה יכול לקדוח את פני הקורה במרכז היא מכיוון שמתח הכיפוף בעצם אפס שם.

enter image description here

אם אתה מקדח מלמעלה למטה, אתה מסיר את החלקים הנושאים את עומס העומס (החלק העליון והתחתון של הקורה). אם אחות בקורה כה גדולה, יש הימור טוב שמדובר בקטע אלומות בעל עומס גדול שאינך רוצה להתעסק איתו.

מצא מסלול אחר לחוט שלך. שאלו את עצמכם את השאלה הזו: האם כדאי להסתכן בבעיות מבניות גדולות כדי להסתיר חוט מכוער אחד?

מקור תמונה

בֶּאֱמֶת? אפילו עם חור קטן כמו 1/4 "?
חור 1/4 "דרך קורה רחבה 1.5" הוא 1/6 משטח החתך. אז אתה מפחית את החומר העומס עלייך ב -17%, תוך שאתה מכניס ריכוז מתח לחומר אניזוטרופי. אז כן, גם עם חור קטן כמו 1/4 ", אתה עדיין מחליש את הקורה בצורה משמעותית.
הימנע ממגירי מתח במתח המתח של העץ. פשוט כל כך פשוט ...
HerrBag
2013-06-25 20:24:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עליך לכוון את המקדחה כדי לצאת לפנים של הקורה. או

שקול להפעיל את הכבל ממש מעבר לפינה הקרובה (תחוב מאחורי הלוח הבסיסי (אני מניח שהוא מתח נמוך ולא כבל חשמל)) ופשוט הימנע מהזווג קורות.

אני לא מאמין שזו אפשרות לצערי כי זה די מביך. האם יש דרך לקדוח אותו ולאכוף אותו מחדש כדי לא להחליש את השלמות? אם הקידוח נקדח האם ניתן לתקן אותו?
לא על התיקון. למה אתה לא יכול להזיז את המקום למטה?
הקיר אליו נכנס הכבל הוא קיר קטן הצמוד לחדר המדרגות. הקורה עוברת לאורך כל חדר המדרגות, ולצד זה (הקיר השני שרוחבו כ- 8 ") יש קורות תומכות עץ אנכיות העוברות בכל העניין.
Av Drilling
2016-02-16 12:50:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ברוב המקרים, מתח מקסימלי בקורה מתרחש באמצע הקורה. מכיוון שככל הנראה נקדח חור זה לאורך אמצע הטווח, סביר להניח שהפחתת הכוח לא תהיה בעיה. עם זאת, במקרים מסוימים קרן נטענת בעומס נקודה אחד או יותר, ובמקרה זה מתח מקסימלי אינו מתרחש באמצע התצוגה.

חור אנכי שונה לחלוטין מכיוון שאתה מסיר חומר מלמעלה בתחתית הקורה, הנושאת את רוב הלחץ. כתוצאה מכך רוחב הקורה שנותר נאלץ להרים את העומס, מה שמביא לעלייה משמעותית במתח.

שלום @AvDrilling, ברוך הבא ל- DIY.SE. אנחנו לא אוהדים של קידום גלוי כאן: זהו אתר לענות על שאלות, ולא לפרסום החברה שלך. אם אתה זקוק לקישור לאתר שלך בכדי לענות על שאלה, זה בסדר (כל עוד אתה מציין את השתייכותך, מה שעשית). אך בתשובה זו קישור האתר שלך אינו נדרש, והוא פשוט מתויג. אם היית עורך להסרת הקישור, תשובתך תשופר בהרבה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...